O programie wyborczym "Wspólnych Suwałk"

O programie wyborczym "Wspólnych Suwałk"

 

Przedstawiciele Komitetu Wyborczego Wyborców "Wspólne Suwałki" omówili podczas konferencji prasowej specjalne programy i propozycje dla suwalczan.


Na konferencji prasowej w piątek (29.03) na Placu Marii Konopnickiej kandydaci "Wspólnych Suwałk" omówili możliwe rozwiązania dla trzech kluczowych problemów: sytuacja młodzieży w Suwałkach, zdrowie seniorów i wykluczenie komunikacyjne.

Kandydaci na radnych oraz sejmiku województwa, w tym Karol Korneluk - kandydat na prezydenta Suwałk, a także młodzież i poseł Jacek Niedźwiedzki, który wspiera klub w wyborach samorządowych, podzielili się swoimi spostrzeżeniami i propozycjami.

 

"Wspólne Suwałki" mają w swoim programie wyborczym sformułowane propozycje dla młodych suwalczan, które mają na celu ich zatrzymanie w mieście. Wśród inicjatyw wymieniono wprowadzenie programu "Powrót do Domu", realizację młodzieżowego budżetu obywatelskiego, dofinansowanie do półkolonii, oraz powołanie koordynatora Erasmus+ w suwalskim ratuszu. Kandydaci na radnych podkreślili konieczność skupienia się na wsparciu psychologicznym dzieci i młodzieży, co miałoby zostać zrealizowane przez otwarcie pomocowego punktu konsultacyjnego. 

 

Mówiąc o seniorach, Karol Korneluk, zwrócił uwagę na potrzebę wsparcia psychologicznego, jak również lepszej dostępności do opieki geriatrycznej.

 

- Nasze społeczeństwo starzeje się i tutaj wspólnie z parlamentarzystami chcemy aby była lepsza dostępność do opieki geriatrycznej w naszym mieście, chcemy też nawiązać współpracę z parlamentarzystami, by opieka specjalistów była bardziej dostępna, a na to potrzebne są fundusze - powiedział Korneluk."

 

Natomiast kandydatka do Sejmiku Województwa, Anna Naszkiewicz, skoncentrowała się na problemach komunikacyjnych Suwałk. Zwróciła uwagę na zły stan dworców i wykluczenie komunikacyjne, które utrudnia młodym ludziom powrót do miasta, na przykład na święta.


 

Dodaj komentarz