Kolejni piraci drogowi stracili prawa jazdy

patrol

 

W miniony weekend suwalscy policjanci zatrzymali prawa jazdy kolejnym dwóm kierowcom, którzy z nadmierną prędkością poruszali się na terenie miasta.

 

Podczas kontroli prędkości w punktach zgłoszonych przez mieszkańców Suwałk w Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, policjanci z drogówki zatrzymali dwóch piratów drogowych. Przekroczyli oni dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 kilometrów na godzinę. 

 

Do pierwszej kontroli doszło w piątek po 18.00 na ulicy Pileckiego w Suwałkach. 24-letni kierowca audi przekroczył prędkość o 52 kilometry na godzinę. Natomiast w sobotę przed 10.00 na ulicy Staniszewskiego mundurowi zatrzymali kierowcę hyundaia. 30-letni mieszkaniec Warszawy jechał z prędkością 113 kilometrów na godzinę, przekraczając tym samym dopuszczalną prędkość o 63 kilometry na godzinę. Mężczyznom zostały zatrzymane prawa jazdy oraz ukarano ich mandatami i punktami karnymi.

 

Komenda Miejska Policji w Suwałkach niezmiennie apeluje o rozsądek na drodze i przypomina, że prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków w ruchu drogowym.

 

Dodaj komentarz