Dzień Pracownika Socjalnego w Suwałkach

Ponad 60 osób odebrało nagrody lub awanse podczas obchodów Dnia Pracownika Socjalnego, które odbyły się we wtorek (23.11) w suwalskim kinie.

 

Spotkanie zorganizowano w suwalskim kinie, gdzie odbyła się projekcja filmu „Nędzarz i madame” będącego autobiografią Brata Alberta patrona pracowników socjalnych w Polsce. Wcześniej były gratulacje, kwiaty, życzenia ale też odznaczenia, nagrody i awanse dla pracowników miejskich instytucji pomocowych: MOPRu, Domu Pomocy Społecznej "Kalina", Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej i Środowiskowego Domu Samopomocy.

W uroczystości wzięły udział władze miejskie: Czesław Renkiewicz, Zdzisław Przełomiec i Roman Rynkowski. Obecny był również biskup pomocniczy diecezji ełckiej Adrian Galbas.

- To spotkanie jest po to, aby podziękować Państwu za codzienny trud i pracę. Nasze jednostki pomocy społecznej funkcjonują bardzo dobrze. Realizujecie Państwo zadania, macie krąg osób, którym pomagacie. W jednostkach jest zatrudnionych ponad 300 osób, najwięcej w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie. Do realizacji Państwa zadań trzeba mieć szczególne predyspozycje. Musicie wykazywać empatię, musicie codziennie „pokazywać” serce drugiemu człowiekowi, musicie być otwarci na człowieka i nie ulega wątpliwości, że tak codziennie pracujecie. Dziś chcemy Wam za to podziękować - mówił Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk.

Spotkanie rozpoczęło się od wręczenia nagrody w konkursie „Anioł Dobroci”. Otrzymała go Pani Anna Putra-Kamińska, która na co dzień pracuje w  Przedszkolu przy Szkole Podstawowej Nr 7 w Suwałkach. Pani Anna mimo iż realizuje się zawodowo oraz jako rodzic, zawsze znajduje czas na bezinteresowną pomoc i działanie na rzecz osób potrzebujących wsparcia. Bierze czynny udział w akcjach charytatywnych, wspierając je organizacyjnie. Udziela się jako wolontariusz.

 

2 Komentarzy

Adrian

24/11/2021

Poniżej granicy ubóstwa żyje w Polsce 2 mln osób.
W poprzednim roku przybyło ich 400 tyś.

Pomoc społeczna w Polsce została zredukowana.
Masowo przemianowano ją na Miejskie/Gminne Ośrodki Pomocy Rodzinie zajmujące się wypłatami zasiłków wyborczych 500+, 300+ "jak leci" - czy komuś potrzeba czy nie.

Ubustwo - co to znaczy? To jakieś kryterium dochodowe, czy brak samochodu, brak mieszkania. W jaki sposób policzono te 2 mln. Czy ubustwo to brak pracy i czwórka dzieci? W Polsce pracuje 30% społeczeństwa. 35% to emeryci, renciści i dzieci. Pozostałe 35% to jakie osoby, z czego się utrzymują? 2 mln/38 mil ???

Dodaj komentarz