Czwarty przetarg na prąd. Co z dotychczasowymi kosztami?

Miasto Suwałki ogłosiło przetarg na dostawę prądu dla miejskich jednostek

 

Już po raz czwarty Miasto Suwałki ogłosiło przetarg na dostawę prądu dla miejskich jednostek. Obecnie miasto korzysta z dostawcy rezerwowego, ale na ten moment nie wiadomo ile będzie trzeba zapłacić. 

 

Suwalski Ratusz ogłosił kolejny przetarg na dostawę prądu dla miejskich jednostek. Po trzech niepowodzeniach z ubiegłego roku, kiedy to do ogłaszanych przetargów nie przystąpiła ani jedna firma zajmującą się produkcją i dostawą prąd, Prezydent Suwałk podjął decyzję, że musi unormować sytuację i w końcu wyłonić dostawcę. Dodajmy, że od początku bieżącego roku Miasto kupuje prąd od tak zwanego dostawcy rezerwowego. Jak się jednak okazuje, nie wiadomo do końca, ile trzeba będzie za ten prąd zapłacić.

- Pierwsza dekada marca za nami, a do dziś nie dostaliśmy ani jednej faktury za prąd. Zatem nie wiemy tak naprawdę ile ten prąd nas kosztuje. Wiemy, że jest ustawowo wprowadzona stawka maksymalna za mwh wynosząca 785 zł netto. Natomiast nie wiemy ile kosztować będzie dystrybucja. Czekamy na pierwsze faktury – informuje Kamil Sznel z Urzędu Miejskiego w Suwałkach.

Urzędnicy przygotowujący procedurę przetargową zweryfikowali listę członków grupy zakupowej, których jest aktualnie 45. Ogłoszony przetarg dotyczy zakupu prądu dla potrzeb Miasta Suwałki, jednostek organizacyjnych Miasta Suwałki i innych suwalskich podmiotów oraz Gminy Raczki i jednostek organizacyjnych Gminy Raczki. Ratusz planuje, że wyłoniona w przetargu firma będzie dostarczać prąd w okresie 01.05.2023 r. – 31.12.2023 r. Całkowite szacunkowe zużycie energii elektrycznej [MWh] w okresie 01.05.2023 r. – 31.12.2023 r. wynosi: 14710,142 MWh. Na oferty Urząd Miejski w Suwałkach czeka do 5 kwietnia 2023r.

1 Komentarzy

Trzeba by było postawić fotowoltaike , polan nie brakuje . Albo będziemy siedzieć przy lampach naftowych tak jak nasi pradziadowie :) i co źle było ? :) 

Dodaj komentarz