Ślubowanie radnej Alicji Andrulewicz miało miejsce w środę (24.06) podczas sesji Rady Miasta. Nowa radna z klubu Razem dla Suwałk zastąpiła Kamila Klimka, który zajmuje się obecnie kierowaniem Parku Nauko-Technologicznego.
Rezygnację z mandatu radnego Rady Miejskiej w Suwałkach złożył Kamil Klimek, radny klubu Razem dla Suwałk. Decyzja była związana z objęciem przez niego funkcji prezesa Parku Naukowo-Technologicznego w Suwałkach. Dziś podczas posiedzeniach radnych Klimek pożegnał się z kolegami z Rady Miasta, deklarując jednocześnie dalszą współpracę w nowej roli.
- Chciałbym podziękować wszystkim za wspólnie spędzone lata – jedni z państwa towarzyszyli mi przez pełne osiem lat, inni nieco krócej, bo obecna kadencja rozpoczęła się w 2024 roku. Dziękuję za to, że tworzyliśmy prawdziwą wspólnotę. Jeśli porównuję naszą Radę do innych organów stanowiących w samorządach, to mimo różnic potrafiliśmy zachować kulturę, szacunek i wzajemne zrozumienie. Nie zawsze było łatwo, ale w najważniejszych sprawach umieliśmy wznieść się ponad podziały i mówić jednym głosem. Za to jestem wam szczególnie wdzięczny. Dziękuję wszystkim osobom, które spotkałem na swojej drodze przez te osiem lat. Dziękuję za trudne rozmowy, za konstruktywną krytykę, ale także za tę mniej konstruktywną, choć bywała ona bardziej wymagająca. Dziękuję za wyrazy szacunku oraz gratulacje, które otrzymałem w ostatnim czasie. Nie kończę swojej pracy na rzecz mieszkańców. Zmieniam jedynie rolę – opuszczam organ stanowiący, ale nadal będę działał na rzecz Suwałk i współpracował z państwem. Wierzę, że pozostaniemy partnerami we wspólnych działaniach dla miasta - pożegnał się Kamil Klimek.
W związku z tym zwolniło się miejsce radzie. Kolejną osobą z prezydenckiego ugrupowania, która uzyskała największą liczbę głosów w wyborach, nie utraciła prawa wybieralności oraz nie zrzekła się pierwszeństwa do objęcia mandatu, była Alicja Andrulewicz. To osoba, która przez wiele pracowała w Urzędzie Miejskim w Suwałkach, gdzie pełniła funkcję naczelnika Wydziału Kultury, a w latach 2018–2021 była dyrektorem Suwalskiego Ośrodka Kultury.
- Bardzo serdecznie chciałam powitać w swoim imieniu wszystkich państwa i cieszę się bardzo. To dla mnie ogromny zaszczyt, a jednocześnie obowiązek bycie w tym gronie. Gronie, które stanowi o prawie lokalnym, które dba o dobrostan naszych mieszkańców. Mam nadzieję, że sprostam wyzwaniom stojącym przed radnymi i będę pomocna w tej służbie dla mieszkańców miasta. Naprawdę czuję się zaszczycona, jest mi ogromnie miło i mam nadzieję, że będę pożyteczną radną. Dziękuję bardzo - przekazała Alicja Andrulewicz.






