50 lat razem - Ratusz czeka na pary z długoletnim stażem

Medale za długoletnie pożycie małżeńskie dla par z Suwałk

 

Suwalski Ratusz zachęca małżeństwa które przeżyły ze sobą w związku 50 lat lub ich rodziny, by zgłosiły ten fakt w Urzędzie Stanu Cywilnego i mogły w przyszłym roku odebrać pamiątkowe medale.

 

Tradycją jest, że kilka razy w roku Prezydent Suwałk wręcza medale za długoletnie pożycie małżeńskie parom, które przeżyły ze sobą w związku 50 lat. Odbywa się to zawsze za zgodą i akceptacją osób, które mogą poszczycić się takim stażem w małżeństwie. Dlatego też Urząd Miejski w Suwałkach opublikował komunikat w którym zachęca takie pary z Suwałk lub też ich rodziny, by zgłosiły ten fakt do 31 stycznia 2023 roku w Urzędzie Stanu Cywilnego w Suwałkach.

- Chcąc uhonorować pary małżeńskie zamieszkałe na terenie miasta Suwałk, które wspólnie przeżyły w jednym związku małżeńskim 50 lat zamierzam wyjść z inicjatywą wystąpienia do Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z wnioskiem o nadanie odznaczenia „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie – informuje Czesław Renkiewicz, prezydent miasta.

Potwierdzenia można dokonać kontaktując się z kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego Magdaleną Puczyłowską tel. 87 562 80 16 lub osobiście w Urzędzie Miasta, ul. Mickiewicza 1, 16-400 Suwałki pokój nr 15 (parter budynku) w godzinach pracy Urzędu. Planowana uroczystość wręczenie medali odbędzie się w drugiej połowie 2023 roku.

1 Komentarzy

po pandemii, braku dobrej opieki zdrowotnej trudno będzie znaleźć takich co dożyli...teraz tacy ludzie są w wieku powyżej 70 lat....a na cmentarzu już dużo młodszych...

Można by nagradzać tych ze stażem 30-40 lat, to też piękny staż

Dodaj komentarz