160 miejskich rowerów pojawi się wiosną w Suwałkach

Przetarg na wdrożenie Systemu Roweru Miejskiego - SUWER w Suwałkach

Konsorcjum firm Orange Polska oraz Roovee S.A. wygrało przetarg na wdrożenie Systemu Roweru Miejskiego - SUWER. Firmy złożyły ofertę na kwotę blisko 2,2 mln zł na lata 2021 – 2023. 

 

Już wiosną tego roku mieszkańcy Suwałk będą mogli skorzystać ze 160 rowerów, które ulokowane będą na 16 stacjach na terenie Suwałk. - Chcemy, żeby nasi mieszkańcy mili różne alternatywne możliwości poruszania się po Suwałkach. W naszym mieście mamy coraz więcej ścieżek rowerowych. Myślę, że rower miejski przyjmie się i będzie cieszył się dużą popularnością – poinformował Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk.

 

Wykonawca dostarczy 160 szt. fabrycznie nowych rowerów, w tym: 142 szt. rowerów tradycyjnych, 3 szt. rowerów typu tandem oraz 15 szt. rowerów elektrycznych. - To jest zadanie, które realizujemy dzięki projektowi dofinansowanemu środkami z Unii Europejskiej. Dzięki temu kupujemy między innymi autobusy napędzane gazem CNG – dodaje włodarz.

 

Oprócz tego w ramach projektu wdrażany jest system dynamicznej informacji pasażerskiej w postaci tablic elektronicznych na przystankach oraz realizowane są remonty fragmentów ul. Leśnej, Szpitalnej i Daszyńskiego.

Dodaj komentarz