Strażacy świętowali stulecie

100-lecie Ochotniczej Straży Pożarnej w Czarnej Białostockiej

 

100-lecie Ochotniczej Straży Pożarnej w Czarnej Białostockiej świętowali w sobotę (08.09) na Placu Solidarności w centrum miasta strażacy druhowie i zebrani goście. 

 

Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Czarnej Białostockiej oraz Gmina Czarna Białostocka zorganizowały w miniony weekend obchody 100-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej. Uroczystość rozpoczęła msza święta kościele pw. Św. Rodziny w Czarnej Białostockiej. Po niej oddziały wraz z orkiestrą przemaszerowały na Plac Solidarności, gdzie odbyły się oficjalne uroczystości. Były podziękowania, wręczenie odznaczeń oraz prezentacja nowego sztandaru jednostki. Druhom za ich służbę dziękował Mieczysław Baszko, poseł Prawa i Sprawiedliwości, a także senator Mariusz Gromko i Dariusz Piontkowski, wiceminister edukacji i nauki.

- Straż Pożarna 100 lat temu wyglądała zupełnie inaczej niż dziś. A i wtedy zauważano już potrzebę i istotę istnienia grup zrzeszających strażaków - ochotników. Dziś obchodzicie piękny jubileusz. Dziś macie na stanie nowoczesne pojazdy, nowoczesny sprzęt, ale wiemy jak istotne jest dalsze wspieranie takich jednostek. Gratuluję wszystkim dziś odznaczonym. Życzę Wam, aby zawsze w swojej opiece miał Was i czuwał nad Wami i Waszymi rodzinami, św. Florian. Życzę Wam także jak najmniej wyjazdów, a jeżeli już się zdarzą, to tylu samu powrotów i w zawsze w takim samym składzie. Chylę przed Wami czoła druhowie - mówił w swoim wystąpieniu poseł Mieczysław Baszko. 
 

Foto: Piotr

Dodaj komentarz