Pracowity weekend augustowskich strażaków

Działania ratownicze strażaków z Augustowa

W miniony weekend jednostki ochrony przeciwpożarowej na terenie powiatu augustowskiego wyjeżdżały do pięciu zdarzeń. Odnotowano dwa pożary oraz trzy miejscowe zagrożenia.

 

W piątek (27.11) o godzinie 22:27 do Stanowiska Kierowania komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Augustowie wpłynęło zgłoszenie o zadymieniu w mieszkaniu budynku wielorodzinnego przy ul. Leśnej w Augustowie. Dym wydobywał się z mieszkania które było w trakcie remontu i nie było użytkowane. By zlokalizować zagrożenie ratownicy wyburzyli część pieca kaflowego znajdującego się w mieszkaniu. W działaniach udział brały dwa zastępy z JRG Augustów 8 ratowników i zastęp OSP Augustów-Lipowiec 7 ratowników. Z kolei w sobotę (28.11) w budynku mieszkalnym w Bargłowie Dolnym zapaliła się sadza w rurze odprowadzającej spaliny z piecyka wolnostojącego (typu koza). Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu terenu działań, wyniesieniu tlących się elementów rury na zewnątrz, oddymieniu oraz przewietrzeniu pomieszczeń. Na zakończenie działań, urządzeniem pomiarowym sprawdzono skład powietrza. Nie odnotowano osób poszkodowanych. W działaniach udział brał zastęp z JRG Augustów oraz jednostka OSP Bargłów Kościelny.

 

W miniony weekend strażacy wyjeżdżali również do zdarzeń drogowych, w tym jednego śmiertelnego. Chodzi o wypadek z udziałem samochodu osobowego w którym zostały ranne cztery osoby w miejscowości Kopiec w gminie Sztabin. Działania polegały na ewakuacji z pojazdu poszkodowanych osób oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy do czasu dojazdu zespołów ratownictwa medycznego. Niestety jak się później okazało, w szpitalu zmarła 15-letnia pasażerka. 

 

W Augustowie przy ul. 29 Listopada doszło do potrącenia pieszego przez samochód osobowy. Strażacy z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanemu mężczyźnie do czasu dojazdu karetki. Również w sobotę strażacy zabezpieczali lądowisko dla Lotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz udzielali kwalifikowanej pierwszej pomocy rannemu mężczyźnie z urazem nogi do czasu przybycia lekarza. W działaniach w Janówce udział brał zastęp z JRG Augustów oraz jednostka OSP Topiłówka.

 

Dodaj komentarz