Jest szansa na obniżenie progów inwestycyjnych na terenie SSSE

obniżenie minimalnych progów inwestycyjnych w strefie ekonomicznej

 

Poseł Jacek Niedźwiedzki z Koalicji Obywatelskiej przekazał w środę (26.06) informację o prowadzonych w Ministerstwie Rozwoju i Technologii zmianach legislacyjnych, mających na celu obniżenie minimalnych progów inwestycyjnych w Suwalskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej.


Wspólne działania posła KO Jacka Niedźwiedzkiego, który kilka tygodni temu złożył stosowną interpelację oraz Zarządu SSSE, w tym przede wszystkim osobista interwencja wiceprezes Strefy Anny Naszkiewicz u Premiera Donalda Tuska, przyniosły rezultaty – już niedługo przedsiębiorcy chcący zrealizować nową inwestycję na terenach SSSE w Suwałkach, powiecie suwalskim, sejneńskim i innych terenach przygranicznych, będą objęci dużo niższymi progami inwestycyjnymi - przekazało biuro poselskie posła Jacka Niedźwiedzkiego.

 

Wszystko za sprawą projektowanych zmian legislacyjnych w „Rządowym Programie rozwoju północno-wschodnich obszarów przygranicznych na lata 2024-2030”, do którego po wcześniejszej interwencji posła Jacka Niedźwiedzkiego (w marcu br.), dodano też powiat suwalski, sejneński i Suwałki jako miasto na prawach powiatu. Z najnowszych informacji Ministerstwa Rozwoju i Technologii wynika, że resort zdecydował się dodać w rozporządzeniu w sprawie pomocy publicznej zapis wskazujący, że na obszarach objętych powyższym programem (Rządowy Program rozwoju północno-wschodnich obszarów przygranicznych na lata 2024-2030”) obniżone zostaną minimalne koszty w związku z realizacją nowej inwestycji do 10 mln zł dla dużego przedsiębiorcy, 1 mln zł dla przedsiębiorcy średniego, 0,5 mln zł dla małego i 0,2 mln zł dla mikro przedsiębiorcy.

 

Proces legislacyjny powyższych zmian, jak poinformowało MRiT, niebawem zostanie uruchomiony.

4 Komentarzy

SuwalakPatriota

26/06/2024

To mi się podoba, o to chodzi!

nic to nie da, nikt w przesmyku suwalskim nie zainwestuje dużych pieniędzy, bicie politycznej piany. Niech się modlą żeby firmy nie zwijały działalności, tak jak to się coraz częściej dzieje w uśmiechniętej Polsce.

SSSE jest już  pozamiatana od ponad 10 lat. gdyż miejscowi politykierzy i ich pospolite  niekompetentne dupolizusy robili co tylko mogli aby  SSSE, druga w Polsce po Mieleckiej SSE ,nie jest w stanie pozyskać jednego solidnego inwestora zagranicznego. SSSE to jest klasyczne KORYTO dla politycznych  i ekonomicznych darmozjadów ,którzy nigdy w swoim życiu nie stworzyli ani jednego miejsca pracy z własnej kieszeni. Korytologia i Nepotyzm to są dwie strategiczne dziedziny nauki w peryferyjnych Suwałkach. Zatem nie ma się co dziwić że młode pokolenie zmyka z Suwałk do innych regionów Polski lub na  zgniły Zachód.

Dodaj komentarz