Jacek Protas i Maciej Wąsik w Parlamencie Europejskim

Państwowa Komisja Wyborcza podała wyniki ze wszystkich obwodów głosowania

 

Państwowa Komisja Wyborcza podała wyniki ze wszystkich obwodów głosowania w wyborach do Parlamentu Europejskiego w okręgu nr 3. Nasz region będzie miał dwóch reprezentantów - to Maciej Wąsik z PiS i Jacek Protas z KO.

 

W okręgu wyborczym nr 3 obejmującym województwo podlaskie i warmińsko-mazurskie różnica między Koalicją Obywatelską a Prawem i Sprawiedliwością była naprawdę niewielka. KO otrzymała bowiem 37,36% głosów, a PiS 36,75%. 12,71% to wynik znajdującej się na trzecim miejscu Konfederacji. 

Indywidualnie najwięcej głosów otrzymał  Jacek Protas z Koalicji Obywatelskiej - 125 861 głosów (18,31%), Tomasz Frankowski z Koalicji Obywatelskiej - 88 190 głosów (12,83%) oraz Maciej Wąsik z Prawa i Sprawiedliwości - 85 151 głosów (12,39%). Tym razem jednak z okręgu nr 3 do Europarlamentu wejdą nie trzy jak ostatnio, a dwie osoby i będą nimi Maciej Wąsik i Jacek Protas.  


W samych Suwałkach najwięcej głosów otrzymała Koalicja Obywatelska (39,20%), przed Prawem i Sprawiedliwością (37,89%) i Konfederacją (12,22%). 

 

Najwięcej głosów od mieszkańców Suwałk otrzymał Adam Andruszkiewicz z listy Prawa i Sprawiedliwości  (3132 głosy). Tuż za nim był Tomaszem Frankowskim z Koalicji Obywatelskiej  (3002 głosy). Na trzecim miejscu znalazł się Maciej Wąsik z listy Prawa i Sprawiedliwości (2 020 głosów). Frekwencja w Suwałkach wyniosła 35,02%.

 

 

Foto: własne/Maciej Wąsik FB

20 Komentarzy

gajowy

10/06/2024

Nie wiedziałem, że aż tylu skazanych jest w suwalskim areszcie. No bo przecież żaden inny człowiek nie głosował by na kryminalistę.

Dobrze wiesz o kogo chodzi i nie rżnij głupa. Chodzi o kryminalistę, któremu PiS "załatwił" ochronę immunitetem europosła.

Mam bardzo atrakcyjną i ładną żonę i Pan żona mnie nie interesuje. Więc niech Pan mnie nie POsądza o tak niecne czyny z pańską żoną ! 

PROTAS w języku litewskim oznacza dosłownie "ROZUM", czyli człowieka rozumnego .Pozdrawiam.

Ciekawski lewak 2

10/06/2024

....pulpet(wąsik), cerata(kamiński) i brudna pała(obajtek) wrócą z Brukseli szybciej niż się spodziewają. Trafią gdzie ich miejsce,  prosto do pierdla na tzw. "ochronki", bo na ogólnej celi to kakaowe oczka mogą nie wytrzymać.

A ha ha ha ha ha ,ale wam gul chodzi,a hahahaha , uważajcie bo wam żyłka pęknie.Ach ten Wąsik,pięknie wam dokopał

Dodaj komentarz