Zwycięstwo Wigier z ostatnią drużyną w tabeli

Orzeł Kolno - Wigry Suwałki 0:4

Z kompletem punktów wracają do Suwałk piłkarze Wigier, którzy 4:0 pokonali w sobotę (27.05) ostatnią drużyną w tabeli IV Ligi, Orła Kolno.

W spotkaniu 30 kolejki piłkarskiej IV Ligi Wigry Suwałki mierzyły się na wyjeździe z Orłem Kolno - drużyną, która na przestrzeni całego sezonu zdobyła jedynie trzynaście punktów i która okupuje ostatnie miejsce w tabeli. Podopieczni Pawła Cimochowskiego byli zdecydowanym faworytem tego spotkania i ostatecznie odnieśli zwycięstwo, jednak w pierwszych 45 minutach mimo przewagi na boisku, biało-niebieskim nie udało się pokonać bramkarza gospodarzy. Worek z bramkami rozwiązał się dopiero po przerwie. Dwukrotnie do siatki trafił Paweł Fajkowski, a po jednej bramce dołożyli Łukasz Kubrak i Paweł Omilianowicz.

Suwalczanie na cztery kolejki przed końcem sezonu 2022/23 zajmują czwarte miejsce w tabeli IV ligi z 60. punktami. Do trzeciego Ruchu Wysokie Mazowieckie Wigry tracą trzy punkty, ale rywale mają o jeden mecz rozegrany mniej. Liderem tabeli z 70 punktami jest obecnie ŁKS 1926 Łomża.

W kolejnym spotkaniu rywalem Wigier będą Czarni Czarna Białostocka, którzy zajmują 15. miejsc w lidze. Początek meczu na Stadionie Miejskim w Suwałkach w środę 31. maja o godzinie 18:30.