Siatkarze Ślepska otrzymali stypendia

stypendia sportowe na sezon 2022/2023 siatkarzom Ślepska Malow Suwałki

Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk przekazał we wtorek (20.09) stypendia sportowe na sezon 2022/2023 siatkarzom Ślepska Malow Suwałki.

 

Wczoraj w suwalskim Ratuszu obyło się spotkanie prezydenta z zawodnikami i kadrą Ślepska, podczas której włodarz wręczył listy gratulacyjne. Stypendia przyznane zostały zgodnie z uchwałą Rady Miejskiej w Suwałkach, w sprawie określenia zasad, trybu przyznawania i pozbawiania oraz rodzaju i wysokości stypendiów sportowych oraz nagród i wyróżnień w Mieście Suwałki.

- Nie posiadamy w mieście ogromnych potentatów biznesowych w postaci spółek skarbu państwa, ale wspólnymi siłami staramy się wspierać suwalski sport na tyle, ile możemy. Sponsorzy tytularni klubu, działający w sektorze prywatnym, są ważnym ogniwem napędzającym siatkówkę w mieście. Dokładamy wszelkich starań, aby sportowcy żyjący i trenujący w Suwałkach mogli wspinać się na wyżyny swoich umiejętności - mówił Czesław Renkiewicz.

Za wsparcie udzielone klubowi dziękował natomiast Wojciech Winnik, prezes zarządu Ślepska Malow Suwałki, który podkreślał istotną rolę suwalskiego samorządu w codziennym funkcjonowaniu klubu i organizowanych przez biało-niebieskich wydarzeniach propagujących sport wśród dzieci, młodzieży oraz dorosłych mieszkańców regionu.

 

Dodaj komentarz