6 medali badmintonistów na Indywidualnych Mistrzostwach Polski Elity

zawodnicy Suwalskiego Klubu Badmintona zdobyli 6 medal

W podwarszawskim Józefosławiu dobiegły końca 59 Indywidualne Mistrzostwa Polski Elity, na których zawodnicy Suwalskiego Klubu Badmintona zdobyli 6 medal - 1 złoty, 1 srebrny oraz 4 brązowe.

Pierwsze medale zdobyły nasze zawodniczki w grze podwójnej kobiet. Kamila Augustyn w parze z Ulyaną Volskayą w półfinale po mocno zaciętej walce uległy parze Daria Zimnol/Anna Czuchra wynikiem 1:2. Tym samym nasze panie zdobyły brązowy medal. Nieco później drugi brązowy medal dorzucił debel Anastasia Khomich/Karolina Szubert. Po rekordowym czasie gry - 76 minut, uległy parze Dominika Kwaśnik/Kornelia Marczak wynikiem 1:2. Anastasia wystąpiła również w grze pojedynczej kobiet. Po niezwykle emocjonującym pojedynku Nastia musiała uznać wyższość Joanny Podedworny przegrywając 1:2. Czwarty brązowy medal dorzucili Adam Szolc oraz Michał Sobolewski w grze podwójnej mężczyzn. Po wyrównanym pojedynku Michał z Adamem ulegli parze Pawel Śmiłowski/Przemysław Szydłowski, kończąc tym samym turniej na najniższym stopniu podium.

Srebrny oraz złoty medal zdobyli nasi debliści Przemysław Szydłowski/Paweł Śmiłowski (UKS Hubal Białystok) oraz Robert Cybulski w parze z Miłoszem Bochatem (ABRM Warszawa). Suwalski Klub Badmintona w 59. Mistrzostwach Polski Elity reprezentowali: Anastasia Khomich, Ulyana Volskaya, Aleksandra Goszczyńska, Oliwia Niedźwiedzka, Natalia Lenczewska, Kamila Augustyn, Viktoriya Pletsiukhova, Veranika Stankevich, Karolina Szubert, Robert Cybulski, Michał Łogosz, Michał Sobolewski, Adam Szolc, Przemysław Szydłowski oraz Mateusz Świerczyński.