18 medali suwalskich kolarzy na Lubelszczyźnie

W miniony weekend cykl Maratony Kresowe 2024 wystartował na Lubelszczyźnie

 

W miniony weekend cykl Maratony Kresowe 2024 wystartował na Lubelszczyźnie. Kolejny raz doskonale spisali się kolarze z Suwałk, którzy zdobyli 10 złotych, 5 srebrnych i 3 brązowe medale.

 

W sobotę (15.06) kolarze rywalizowali na trasach położonych w gminie Żmudź, natomiast dzień później gospodarzem wyścigów był Janów koło Chełma. Trasy obu etapów należały do najtrudniejszych w całym cyklu. Pierwsza wiodła wśród pofałdowanych malowniczych pół, zaś druga przez porośniętą lasem krainę Pagórów Chełmskich. Na obu nie brakowało długich podjazdów gdzie trzeba było pokonać dość duże przewyższenia. Na zjazdach też nie było chwili wytchnienia. Jazda na rowerze wąską leśną ścieżką z prędkościami dochodzącymi do 50 km/h wymaga odwagi, skupienia i odpowiedniej techniki. 

 

Dla Klubu Rowerowego MTB Suwałki wyjazdy na Lubelszczyznę od lat są stałym punktem kalendarza startowego. W tym roku do dorosłych dołączyło pięcioro młodych adeptów kolarstwa z Suwalskiej Szkółki Kolarskiej. Cała reprezentacja liczyła 12 osób. W ciągu dwóch dni rywalizacji popisała się niezwykłą skutecznością zdobywając w sumie 18 medali (10 złotych, 5 srebrnych i 3 brązowe).

 

Dystans MINI:

  • Dębska Małgorzata nie miała sobie równych w kategorii Dziewczęta 9-10 lat.  Wygrała zarówno w Żmudzi jak i w Janowie.
  • Zoń Jakub zdominował  kategorię Chłopcy 7-8 lat. Zarówno w sobotę jak i w niedzielę cieszył się ze złotego medalu.

 

Dystans FIT:

  • Brylińska Oliwia –  po zwycięstwie w Żmudzi powtórzyła swój sukces dzień później w Janowie. Była najszybszą kobietą na dystansie FIT.
  • Dębski Michał – Dwa srebrne medale w kategorii Młodzik. To najlepsze jak dotąd osiągnięcia Michała i znakomity prognostyk na drugą część sezonu.  

 

Dystans PÓŁMARATON:

  • Jacewicz Wiktor – po pierwszym w karierze złocie wywalczonym w Żmudzi, dzień później cieszył się ze srebrnego medalu. Kategoria wiekowa Mężczyźni 15-18 lat

 

Wyścigi dedykowane dla dorosłych przyniosły kolejne sukcesy:

  • Andrzej Bąkała – 2 miejsce w Żmudzi oraz 2 miejsce w Janowie – kategoria Mężczyźni 60-69 lat– Dystans Półmaraton
  • Walendzewicz Małgorzata – 3 miejsce w Żmudzi oraz 4 miejsce w Janowie –  kategoria Kobiety 40-99 lat – dystans FIT
  • Dębski Krzysztof  – 3 miejsce w Janowie oraz 4 miejsce w Żmudzi – kategoria Mężczyźni 40-99 lat – dystans FIT
  • Klin Dariusz – 3 miejsce w Janowie  – kategoria Mężczyźni 70-100 lat

Znakomite wyniki indywidualne przełożyły się też na dwa złote medale w klasyfikacjach drużynowych na dystansie FIT.

 

W Żmudzi dodatkowym wyścigiem był Orient Gravel „Malowniczy Wschód”. Trasę o długości 120 km ukończyło czterech reprezentantów MTB Suwałki: Marcinkowski Maciej, Kamiński Stanisław, Wilczyński Krzysztof i Klin Dariusz. Wspólnie wywalczyli 1 miejsce w klasyfikacji drużynowej. Na uwagę zasługuje wyczyn Dariusza Klina. Najstarszy zawodnik MTB Suwałki (77 lat) w sobotę przejechał 120 km wyścigu Orient Gravel, a w niedzielę ukończył dystans Półmaraton (26 km) zajmując 3 miejsce.

 

Dodaj komentarz