„Strumiłło. Powroty do domu” - film na 75-lecie Biblioteki

75-lecie Biblioteki w Suwałkach, film o Andrzeju Strumiłło

Z okazji jubileuszu 75-lecia Biblioteka Publiczna im. Marii Konopnickiej w Suwałkach zaprasza do obejrzenia filmu „Strumiłło. Powroty do domu” w reżyserii Waldemara Czechowskiego.

 

Andrzej Strumiłło, malarz, poeta, filozof, wędrowiec był wielokrotnie gościem Biblioteki, wspierał działania poetyckie, uczestniczył w wielu spotkaniach, wystawach. W bibliotecznych zbiorach znajduje się kilkanaście jego książek – tomiki poezji, albumy, a także książki przez niego ilustrowane. „My nigdy nie wracamy w to samo miejsce. Musimy sobie uprzytomnić, że przecież ten nasz świat, który tu pozostawiamy, udając się w podróż, nie stoi w miejscu”. W filmie Andrzej Strumiłło opowiada o swoich podróżach i doświadczeniach powrotów do domu w Maćkowej Rudzie niedaleko Sejn. Zwierza się ze swojego stosunku do życia i rzeczy ostatecznych.

 

Film jest dostępny na kanale Biblioteki Publicznej im. Marii Konopnickiej w Suwałkach na platformie internetowej YouTube. Link będzie aktywny do 20.12.2020 r. https://youtu.be/GefsfsOZZV0

Dodaj komentarz