Podsumowanie Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych

XXII Przegląd Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych

Nagrody odebrali we wtorek (13.09) uczestnicy Przeglądu Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych, który po raz 22. odbył się w Suwałkach. 

 

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci i Warsztat Terapii Zajęciowej w Suwałkach na czele z prezes Lilianną Anną Zielińską od wielu lat organizuje Przeglądu Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych. Swój udział rokrocznie zgłaszają podopieczni Domów Pomocy Społecznej, Środowiskowych Domów Samopomocy, czy Ośrodków Wsparcia. Na początku udział w Przeglądzie brały placówki z terenu województwa podlaskiego, ale od kilku lat zakres działania został jednak rozszerzony, a do udziału zaproszenie zostali również podopieczni placówek z terenów  warmińsko – mazurskiego, kujawsko – pomorskiego i mazowieckiego. W tym roku na konkurs wpłynęło ponad 100 prac, które oceniane był w siedmiu kategoriach. Dziś przyszedł czas na ogłoszenie wyników konkursu przez jury złożonego z artystów plastyków i wręczenie nagród.

- Tego typu konkurs to przede wszystkim możliwość samorealizacji, wyrażania swoich uczuć i postrzegania świata. To również radość z otrzymanej nagrody, radość z uczestnictwa i integracja uczestników. Prace są piękne, bardzo estetyczne. Wyrażają to, co młodzież czuje, co chce nam przedstawić. Zwycięskie prace zostaną zamieszczone w kalendarzu na przyszły rok - powiedziała Lilianna Zielińska, prezes Towarzystwa Przyjaciół Dzieci z Suwałk.   

 

2 Komentarzy

Ciekawski Lewak

14/09/2022

Dodane przez Anonim w odpowiedzi na

Tak, on jest, bo musi być, prowadzi już prekampanię wyborczą i musi agitować swój elektorat a więc przyszłych (nawet nie do końca świadomych) wyborców PIS, to coś podobnego jak miało miejsce w Tykocinie w trakcie poprzednich wyborów do europrlamentu.To, że jest to prymitywne i ohydne zarazem, nie ma tutaj żadnego znaczenia, to o prostu zasranaa bolszewicka polityka, MLASK!

Dodaj komentarz