Festiwal Fantastyki "Mroźna Brama" w Suwałkach

Piąta edycja festiwalu fantastyki "Mroźna Brama"

Piąta edycja festiwalu fantastyki "Mroźna Brama" rozpoczęła się w sobotę (03.09) w Państwowej Uczelni Zawodowej w Suwałkach.

 

Integracja, dobra zabawa i zachęcenie jak największej liczby osób do spróbowania czegoś nowego - to główne cele piątej już edycji festiwalu fantastyki który przez dwa dni odbywa się w Suwałkach. "Mroźna Brama 2022 - konwent na Polskim Biegunie Zimna" to wydarzenie zorganizowane przez lokalne Stowarzyszenie Mroczne Bractwo we współpracy m.in. z państwową Uczelnią Zawodową. Skierowane jest do fanów mangi, anime, fantastyki, gier RPG, LARPów, ale również osób, które dopiero chciałby się którąś z tych rzeczy zainteresować i wejść w ten świat. Jak mówiła Klaudia Ołów ze Stowarzyszenia Mroczne Bractwo, wydarzenie skierowane jest głównie do osób młodych, ale tak naprawdę przyjść może każdy i dobrze bawić się będą całe rodziny. Zapewniała również, że nikt nie zostanie pozostawiony samemu sobie, jeżeli nie będzie wiedział od czego zacząć.

- W tej edycji skupiliśmy się na zajęciach dla osób, które nie mają pojęcia z czym to się je. Mamy gry improwizacyjne, warsztaty gry karcianej Magic: The Gathering dla początkujących, którzy w ogóle nie mieli pojęcia co to jest. Mamy także zajęcia dla dzieci oraz game room. Są tam wolontariusze, którzy mogą wyjaśnić wszystkie zasady gry, mogą pomóc grać. Są gry RPG skierowane właśnie do osób początkujących. Staramy się dotrzeć do jak najszerszego grona i zapraszamy osoby, które nie miały wcześniej styczności z tego typu grami i z taką aktywnością.  

Organizatorzy przygotowali dwa dni wypełnione przeróżną aktywnością. Jest m.in. konkurs wiedzy o anime lub Harrym Potterze, warsztaty plastyczne i improwizacji, Mistrzostwa Suwałk w Rummikub, strefa integracji z tańcami i zabawami i wiele więcej. W patio uczelni zobaczyć można m.in. wiele osób skupionych na rozgrywce w przeróżnych grach planszowych i karcianych, czy cosplayerów, czyli osoby poprzebierane za postaci z popkultury.

- Myślę, że w Suwałkach brakuje takich wydarzeń, które sięgałyby do osób młodych. W tym roku na festiwalu jest najwięcej osób z dotychczasowych edycji. Co roku było dużo osób, ale w tym roku przeszliśmy samych siebie, co nas bardzo pozytywnie zaskoczyło - mówiła o frekwencji Klaudia Ołów.

Festiwal potrwa do niedzieli (03.09). Organizatorzy zapraszają w godzinach 9:00 - 16:00.

 

Dodaj komentarz