„Działo się w Suwałkach..." Spotkanie z Tomaszem Naruszewiczem

Muzeum Okręgowe zaprasza na spotkanie z wójtem Bakałarzewa

Augustowsko-Suwalskie Towarzystwo Naukowe i Muzeum Okręgowe w Suwałkach zapraszają na spotkanie online z Tomaszem Naruszewiczem, który opowie o początkach dziejów Suwałk oraz innych miastach regionu w XVIII wieku.

 

W najbliższą niedzielę (29.11) o 17.00 odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu „Działo się w Suwałkach... niezwykłe opowieści o historii, kulturze i sztuce”. Gościem najbliższego spotkania online będzie Tomasz Naruszewicz: historyk, wykładowca, wójt Gminy Bakałarzewo. Autor ponad 40 publikacji historycznych, w tym ośmiu książek. Wśród jego zainteresowań badawczych znajdują się: historia Suwalszczyzny w XVI-XVIII-wieku, przeszłość miasteczek regionu oraz dzieje Wielkiego Księstwa Litewskiego.

 

- Jak powstały Suwałki i w jaki sposób funkcjonowały w XVIII wieku? Czym wyróżniały się na tle innych ówczesnych miast regionu (Bakałarzewa, Filipowa, Jeleniewa, Przerośli, Raczek czy Wiżajn)? Kim byli osiemnastowieczni włodarze Suwałk? Co wpływało na rozwój nowożytnych miast? Które z nich również otrzymało przywilej królewski 2 marca 1720 roku? Czy możemy określić skalę zarazy z około 1710 roku? Gdzie znajdują się najstarsze Źródła dotyczące naszej ziemi oraz jak ważna jest znajomość historii regionu? Na te i inne pytania postaram się odpowiedzieć w trakcie spotkania. Zapraszam Tomasz Naruszewicz.

 

  • Transmisja online na Facebooku i YouTube Muzeum im. Marii Konopnickiej i Muzeum Okręgowego w Suwałkach
  • niedziela 29. listopada godzina 17.00
     

 

3 Komentarzy

mieszkaniec

06/12/2020

Aż żal, ze tak mało ludzi o podobnych do Pana Wójta walorach społecznościowo - intelektualnych nadzoruje działalność lokalnych  społeczności.

Dodaj komentarz