"W takim tempie szczepienie suwalczan zajmie kilka lat"

spotkanie prezydenta z przedstawicielami zakładów Podstawowej Opieki Zdrowotnej w Suwałkach

Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk zorganizował w czwartek (14.01) spotkanie z przedstawicielami pięciu zakładów Podstawowej Opieki Zdrowotnej w Suwałkach, które zgłosiły swoją gotowość do wzięcia udziału w Narodowym Programie Szczepień. 

 

Zgodnie z zapowiedzią Rządu RP każdy z punktów otrzyma 30 szczepionek tygodniowo co pozwoli na zaszczepienie 150 osób w tydzień. Pamiętać jednak trzeba, że szczepionkę trzeba powtórzyć. Szczepienia ruszą 25 stycznia. Podczas spotkania lekarze zwrócili uwagę, że pięć zgłoszonych gabinetów POZ oraz mała tygodniowa liczba dawek szczepionki nie pozwoli na właściwe tempo szczepienia Suwalczan. - Niestety w takim tempie zaszczepienie całej populacji suwalczan zajmie nam kilka lat. Uważamy, że kolejne gabinety powinny zgłosić się do Narodowego Programu Szczepień – mówili zgodnie lekarze.

 

Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk zadeklarował, że wystąpi do wszystkich zakładów Podstawowej Opieki Zdrowotnej w Suwałkach z pismem zwracającym uwagę na ten problem oraz apelem by dołączyły do szczepienia Suwalczan przeciw koronawirusowi. - Deklaruję wsparcie ze strony samorządu. Już od środy działa w Urzędzie Miejskim w Suwałkach osoba, który tłumaczy dzwoniącym do Ratusza osobom jaka jest procedura rejestracji do sczepienia. Pomożemy również osobom niepełnosprawnym dotrzeć do gabinetu POZ na wyznaczone szczepienie – powiedział włodarz.

 

Na konkretny termin szczepienia mogą zarejestrować się:

  • od 15 stycznia 2021 r. osoby, które skończyły 80 lat
  • od 22 stycznia 2021 r. osoby, które skończyły 70 lat

 

Szczepienia dla tych osób rozpoczną się 25 stycznia 2021 r. 

5 Komentarzy

pacjent - senior

15/01/2021

Lekarze dziwią się, że za mało ich zgłosiło się do szczepienia pacjentów? Nie robią tego za darmo,lekarz otrzymuje ok. 25 zł, pielęgniarka - 10 zł dodatkowo za jednego zaszczepionego. Dlaczego w Suwałkach zgłosiło się jedynie 5 podmiotów chętnych do szczepień, a w gminach wszystkie POZ-ty? W mojej przychodni przy ul. Młynarskiego można się zarejestrować bez najmniejszych kłopotów. 

Anonymous

15/01/2021

Dlaczego w Suwałkach zgłosiło się zaledwie 5 podmiotów do akcji szczepień? Przecież nie robią tego za darmo, lekarz - 25 zł, pielęgniarka - 10 zł od jednej zaszczepionej osoby. Natomiast na terenie powiatu do akcji przystąpiły POZ-ty w każdej gminie.

Dzisiaj w Suwalkach nie ma juz miejsc dla pacjentow 80+ na szczepienia.

To kiedy będą?

Kpiny, parodia, brak slów...

W mojej ocenie - pacjenci tych zoz-ów, które nie zgłosiły się do szczepienia dostali jasną informację zwrotną. "Jesteście nam potrzebni do zarabiania". W mojej przychodni lekarze stanęli na wysokości zadania - szczepią. Natomiast gdyby tego nie robili na pewno zmieniłbym przychodnię. Lekarz jest dla pacjenta, a nie jego pieniędzy.

Dodaj komentarz