Oddał potrzebującym 22 litry krwi

Andrzej Choroszkiewicz - Honorowy Dawca Krwi

Policjant z Komendy Powiatowej Policji w Sejnach - starszy posterunkowy Andrzej Choroszkiewicz - został uhonorowany państwowym odznaczeniem „Honorowy Dawca Krwi - Zasłużony dla Zdrowia Narodu”. 

 

O tym, że policjanci chętnie oddają krew nie trzeba nikogo przekonywać. Niejednokrotnie funkcjonariusze włączają się w te szlachetne akcje. Starszy posterunkowy Andrzej Choroszkiewicz z Komendy Powiatowej Policji w Sejnach ten drogocenny dar przekazuje najbardziej potrzebującym już od 11 lat. We wtorek (12.01) w Oddziale Terenowym w Suwałkach Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku, odbyło się uroczyste uhonorowanie państwowym odznaczeniem „Honorowy Dawca Krwi-Zasłużony dla Zdrowia Narodu”. Odznakę mogą otrzymać zasłużeni honorowi dawcy krwi, którzy oddali co najmniej 20 litrów krwi lub odpowiadającą tej objętości ilość innych jej składników. Andrzej oddał już 22 litry krwi. 

 

1 Komentarzy

niepokorna

14/01/2021

Czy dlatego ,ze policjant , to  b o h a t e r ???

Moi synowie 50 l i 46 l od czasu służby w wojsku oddają honorowo krew, osocze i nie domagają się  pokazywania gazetach, internecie itp. Oddają krew systematycznie tyle razy w roku ile można. Zachowują się bez zadęcia i chwalenia. Tylko ja uważam ich za bohaterów, bo tyle krwi oddali,że mogli uratować wielu ludzi i nikt o tym nie trąbi.

 

Dodaj komentarz