Obchody Święta Wojska Polskiego w Garnizonie Suwałki

Obchody Święta Wojska Polskiego w Garnizonie Suwałki

 

W piątek, sobotę oraz poniedziałek (12-13 i 15.08) Wojskowe Centrum Rekrutacji w Suwałkach organizuje obchody Święta Wojska Polskiego oraz 102. rocznicy Bitwy Warszawskiej. 

 

Jak co roku Ministerstwo Obrony Narodowej proponuje liczne wydarzenia o charakterze państwowym, patriotyczno-religijnym, kulturalnym oraz rozrywkowym realizowane na terenie całego kraju, w tym również w Suwałkach.

W piątek  żołnierze Garnizonu Suwałki wezmą udział w uroczystym apelu z okazji Święta Wojska Polskiego. Apel odbędzie się o godz. 10.00 w koszarach 14. Suwalskiego Pułku Przeciwpancernego. Następnie, w sobotę kolejna część obchodów będzie miała miejsce na terenie bulwarów nad Czarną Hańczą przy Galerii Stara Łaźnia. W godzinach 14.00-18.00 na Pikniku Wojskowym żołnierze zaprezentują sprzęt wojskowy i techniki walki wręcz. O oprawę muzyczną zadba orkiestra wojskowa i zespół muzyczny 14. Pułku Przeciwpancernego. Atrakcją będzie również tradycyjna grochówka wojskowa, a dla dzieci przewidziano gry i zabawy.


Podczas pikniku nie zabraknie Rekruterów Wojskowego Centrum Rekrutacji w Suwałkach. Przy specjalnie przygotowanym Mobilnym Punkcie Rekrutacji ochotnicy będą mogli uzyskać informacje na temat oferty służby wojskowej, a także złożyć wnioski o powołanie do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej.

 

Dodatkowo w poniedziałek, 15 sierpnia w kościele pw. Św. Piotra i Pawła, o godz. 10:30 odprawiona zostanie uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny i Wojska Polskiego. Po mszy zaplanowane jest złożenie kwiatów pod pomnikami polskich żołnierzy.


Organizatorami obchodów jest Wojskowe Centrum Rekrutacji w Suwałkach, 14. Suwalski Pułk Przeciwpancerny oraz 1 Podlaska Brygada Obrony Terytorialnej.”

zaproszenie

Dodaj komentarz