Otwarcie kładki rowerowej nad Kanałem Bystrym w Augustowie

Kładka w Bystrym


Nowa kładka wraz z jej oświetleniem powstała przy moście na drodze wojewódzkiej 664 w stronę Lipska na trasie szlaku Green Velo. 

 

Kładka znacznie ułatwi przemieszczenie się rowerzystów. Do tej pory trasa dla jednośladów kończyła się przed mostem i ponownie zaczynała tuż za nim. Rowerzyści musieli przeprowadzać swoje pojazdy bardzo wąskim chodnikiem. Teraz mogą bez problemu korzystać ze szlaku Green Velo, który wiedzie przez nowo otwartą kładkę.

 

-"Serdecznie dziękuję wszystkim pomysłodawcom i wykonawcom tej jakże ważnej inwestycji. Jest to również doskonały przykład realizowania przez władze Augustowa różnego rodzaju społecznych projektów i postulatów, podnoszących jakość życia mieszkańców miasta oraz sprzyjających rozwojowi turystyki w Augustowie." - napisał w liście skierowanym do Burmistrza Augustowa i zaproszonych gości marszałek Województwa Podlaskiego, Artur Kosicki

 

W uroczystym otwarciu, w czwartek, 4 sierpnia uczestniczył Paweł Wnukowski, radny wojewódzki i przewodniczący Komisji Rozwoju, Gospodarki, Infrastruktury i Promocji Sejmiku Województwa Podlaskiego oraz Mariusz Nahajewski, dyrektor Podlaskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Białymstoku.


Inwestycja została dofinansowana przez samorząd województwa. 

 

Dodaj komentarz