Zwycięstwo Ślepska Malow Suwałki z Barkomem-Kazhany Lwów

W niedzielę (23.10) siatkarze Ślepska Malow Suwałki wygrali 3:1 z Barkomem-Kazhany Lwów.

Wyjazdowe spotkanie w Krakowie rozpoczęło się dla suwalczan niezbyt udanie. W pierwszej fazie meczu to Lwowianie narzucili swój styl gry wygrywając seta 25:20.

W drugim secie przy stanie 2:7 nastąpiło przebudzenie Suwalczan. Zespół uspokoił grę i poprawił ustawienie w przyjęciu, co pozwoliło na skuteczniejsze ataki. Krok po kroku siatkarze z Suwałk odrobili straty, wyszli na prowadzenie i zasłużenie wygrali seta.

W trzeciej odsłonie to zawodnicy Ślepska Malow narzucili swój styl gry i bezdyskusyjnie wygrali tego i następnego seta. Na parkiecie błyszczał Bartosz Filipiak zdobywając 21 punktów w tym 3 asy serwisowe i zasłużenie został MVP spotkania.

Barkom-Każany Lwów – Ślepsk Malow Suwałki 1:3 (25:20, 22:25, 18:25, 16:25)

MVP: Bartosz Filipiak

W tabeli PlusLigi Ślepsk Malow zajmuje 7 miejsce tracąc do lidera 6 pkt.