Suwałki gospodarzem Drużynowych Mistrzostw Polski w Szachach Błyskawicznych

Fundacja Jaćwież i OSiR Suwałki zapraszają na szachowy turniej

Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Polski w Szachach Błyskawicznych odbędą się w dniach 24-25 września w hali widowiskowo-sportowej Suwałki Arena. 

 

Na zlecenie Polskiego Związku Szachowego organizatorem mistrzostw jest Fundacja Jaćwież z siedzibą w Suwałkach. a współorganizatorem Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach oraz PZSzach. - Bardzo nam zależy, by nasze mistrzostwa były wyjątkowym wydarzeniem na szachowej mapie Polski, dlatego dokładamy wszelkich starań, by nadać mu unikalny charakter - zapewniają organizatorzy.

 

W ostatnich mistrzostwach w Katowicach uczestniczyło ponad 300 szachistów z całego kraju. Dodatkowym naszym atutem jest zorganizowanie studia TV, które na bieżąco będzie relacjonować wydarzenia z szachownic i sali gry w relacjach na żywo przez internet przez profesjonalnych komentatorów szachowych.

 

Impreza posiada Honorowy Patronat: Ministra Sportu i Turystyki Kamila Bortniczuka,, Marszałka Województwa Podlaskiego Artura Kosickiego, Prezydenta Miasta Suwałki Czesława Renkiewicza. W skład Komitetu Honorowego mistrzostw wszedł wielki pasjonat szachów: Minister Łukasz Schreiber – członek Rady Ministrów.

 

1 Komentarzy

Szachy to niebezpieczna gra. Podczas partii można zasnąć i uderzyć okiem w gońca.

Dodaj komentarz