Bez punktów w starciu z Jastrzębskim Węglem

Jastrzębski Węgiel - Ślepsk Malow Suwałki 3:1

W sobotę (04.03) w meczu 26. kolejki siatkarskiej PlusLigi Jastrzębski Węgiel 3:1 pokonał Ślepsk Malow Suwałki.

Po dłuższej przerwie siatkarze Ślepska Malow Suwałki powrócili do rywalizacji o ligowe punkty. Biało-niebiescy udali się do Jastrzębia-Zdroju na spotkanie z wicemistrzami Polski. Wyjazdu nie będą mogli raczej zaliczyć do udanych. Ślepsk okazał się lepszy tylko w jednym secie i ostatecznie trzy punkty zgarnęli rywale. Gospodarze pewnie zwyciężyli w dwóch pierwszych setach, pokonując gości z Suwałk 25:15, 25:18. W trzeciej partii przyszło chwilowa zadyszka, co wykorzystali suwalczanie wygrywając 25:22, ale w secie numer cztery wszystko wróciło "do normy" i to jastrzębski Węgiel wygrał 25:13 i cały mecz 3:1. MVP, czyli najlepszym zawodnikiem spotkania, został Stephen Boyer, atakujący gospodarzy.

Obecnie Ślepsk ma na koncie 38 punktów i zajmuje 9 miejsce w ligowej tabeli. Nad nimi są Indykpol AZS Olsztyn i PSG Stal Nysa, które mają po 43 punkty, ale też o jedno spotkanie rozegrane więcej. Kolejny mecz podopieczni Dominika Kwapisiewicza rozegrają 10 marca w hali Suwałki Arena. Początek meczu z Indykpolem AZS Olsztyn o godzinie 20:30.