6 Medali na Super Grand Prix badmintonistów

Sześć medali zdobyli suwalscy badmintoniści podczas Super Grand Prix

Sześć medali zdobyli suwalscy badmintoniści podczas Super Grand Prix Młodzików i Juniorów rozgrywanego w dniach 12-14 listopada w podwarszawskim Józefosławiu.

Jako pierwsza worek z medalami dla Suwałk otworzyła Veranika Stankevich w parze z Antoniną Cybulką (CT Arena Hawel Academy Poznań) zdobywając srebrny medal w grze podwójnej juniorek ulegając w finale parze Piwowar/Stankiewicz 21:10, 21:10. Veranika dołożyła również brązowy medal w grze pojedynczej juniorek, przegrywając po zaciętym półfinale z Gabrielą Skórkowską z ABRM Warszawa.

Następny medal wśród juniorek wywalczyła rozstawiona z numerem pierwszym Oliwia Niedźwiedzka. Oliwka nie tracąc seta w grupie pewnie wygrywała swoje mecze, a w finale pokonała po 48 minutach gry Gabrielę Skórkowską, jedocześnie wygrywając Super Grand Prix w grze pojedynczej juniorek.

Podwójne złoto może odnotować Aleksandra Wilczewska, która wygrała zarówno grę podwójną młodziczek grając w parze z Kają Ziółkowską (Pulslift UKS NIKE Suchedniów), oraz grę mieszaną grając w parze z Mikołajem Krystkiem (UKS Orbitek Straszęcin). Warto zaznaczyć, że Aleksandra podczas całego turnieju nie straciła seta. Brązowy medal w grze podwójnej młodziczek może dopisać sobie również Aleksandra Wasilewska, grająca w parze z Anną Lange (KS Badminton School Gdynia).