Jak zmniejszyć cenę ubezpieczenia do minimum?

Jak zmniejszyć cenę ubezpieczenia do minimum?

Trudna sytuacja finansowa w dobie pandemii dotyka niemal każdego z nas. Dlatego też staramy się minimalizować koszty naszego codziennego życia. Wybieramy tańsze rozwiązania. Jak zatem zaoszczędzić na ubezpieczeniu? Czy opłacalne jest rozłożenie składki na raty?

 

Ubezpieczenie OC – jak zapłacić mniej?

Kiedy kończy się nam ważność polisy OC otrzymujemy od zakładu ubezpieczeń oferto-polisę. Zawiera ona najczęściej dwie oferty ubezpieczenia (OC i OC + NNW). Warto wiedzieć, że cena jaką otrzymamy w oferto-polisie może zostać zawyżona. Zakłady ubezpieczeń często liczą na to, że ich Klienci nie znajdą czasu na skorzystanie z usług agenta lub porównywarki ubezpieczeń i wykupią to, co zostanie im zaproponowane.

 

Na co powinniśmy zwrócić uwagę, kiedy zdecydujemy się na skorzystanie z pomocy agenta? Jeżeli planujesz udać się do pośrednika ubezpieczeniowego w Twojej okolicy, to wybieraj tylko multiagentów. Tylko oni posiadają w swojej ofercie kilka zakładów ubezpieczeń, przez co są w stanie zaproponować Ci niższą stawkę za ubezpieczenie OC, zestawiając ze sobą oferty różnych towarzystw. OC na samochód jest ubezpieczeniem obowiązkowym, które reguluje ustawa – co oznacza, że różni się ono we wszystkich zakładach tylko ceną!

 

Zawsze warto sprawdzić ofertę ubezpieczenia od agenta w Internecie. Świetnym narzędziem do porównania cen jest porównywarka ubezpieczenia OC, w której za darmo możemy sprawdzić cenę za polisę (nie zajmuje to więcej niż 3 minuty). Potrzebujemy tylko informacji zawartych w dowodzie rejestracyjnym, prawie jazdy i dowodzie osobistym. Na stronie https://wygodnie.pl/ubezpieczenie-oc możesz również zapisać kalkulację i wrócić do oferty przed końcem okresu ubezpieczenia – zostanie Ci ona wysłana na maila.

 

Czy opłaca się w ratach ubezpieczenie samochodu?

Niekiedy trudna sytuacja finansowa zmusza nas do rozłożenia płatności za ubezpieczenie OC na raty. Nie zawsze jest to dobre rozwiązanie, ponieważ w zależności od ilości rat wzrasta nam cena za polisę. Zakłady ubezpieczeń oferują zazwyczaj płatność w 1, 2, 4 lub 12 ratach. Jak przekłada się to na cenę?

 

W przypadku takiej konieczności najlepiej opłaca się polisa w dwóch ratach. Płacimy tylko 107% wartości jak przy opłacie jednorazowej. W rzeczywistości polisa warta 500zł będzie nas kosztować 535zł. W ten sposób dopłacamy tylko 35zł do ubezpieczenia, ale jedną ratę w wysokości około 270zł płacimy przy zawarciu umowy, a drugą pół roku później – co pozwoli nam na przygotowanie się na taki wydatek.

 

Znacznie gorzej wygląda to w przypadku czterech rat. Rzeczywista wartość ubezpieczenia OC wynosi nas 128% wartość jak przy jednej racie. W praktyce: za polisę o wartości 500zł płacimy 640zł. Dopłacamy 140zł, a raty płacimy kwartalnie.

 

A ile wyniosłaby cena polisy, gdybyśmy zdecydowali się płacić raty co miesiąc? Wtedy nadpłacamy najwięcej! Za ubezpieczenie OC płacimy aż 220% jego wartości. Przeliczając – 1 100zł za te samo ubezpieczenie, ale miesięcznie z naszego portfela ubywa około 90zł.

 

Chciałbyś sprawdzić jak wyglądałaby u Ciebie wysokość składki rozłożona w ratach? Zachęcamy do skorzystania z naszego kalkulatora ubezpieczenia OC na Wygodnie.pl lub kontakt z naszą infolinią.

 

Dodaj komentarz