Styczeń
29
piątek
godzina:
19:00

12. Świetlikowe Kolędowanie ze Studiem Piosenki Świetlik

Bezpłatne
data zakończenia:
Online

 

Świetlikowe kolędowanie to już suwalska tradycja świąteczna, a koncerty Studia Piosenki Świetlik stały się stałym punktem przedświątecznego kalendarza.

 

Z uwagi na pandemiczne ograniczenia koncert Świetlików nie mógł się odbyć w tradycyjnym grudniowym terminie i wciąż nie może odbyć się z udziałem publiczności. Dlatego Suwalski Ośrodek Kultury przeniósł wydarzenie do sieci. Sprzyja temu kalendarz liturgiczny, który pozwala, zgodnie z tradycją, śpiewać kolędy do 2 lutego oraz prawdziwie zimowa aura przywołująca świąteczny klimat.

 

Podczas koncertu usłyszymy piętnaścioro młodych wokalistów. W repertuarze znalazły się zarówno teksty kolędowe, żartobliwe pastorałki, jak i zimowo-świąteczne piosenki. Wystąpią: Helena Taudul-Łobacz, Weronika Zamojska, Paulina Różyńska, Miłosz Bobrowski, Aleksandra Krawczyk, Martyna Wasilewska, Maja Krzyżewska, Julia Radzewicz, Malwina Danowska, Amelia Niedźwiecka, Karolina Łukowska, Oliwia Gober, Julia Markowska, Maria Polkowska, Julia Staśkiewicz. Opieka artystyczna i akompaniament: Emil Kulbacki. Koncert będzie można na profilach Suwalskiego Ośrodka Kultury na Facebooku i YouTube.

 

piątek, 29.01.2021, godz. 19.00, online

Kalendarium