Październik
5
czwartek
godzina:
17:00

Spotkanie z Krzysztofem Vargą w Bibliotece

data zakończenia:
Biblioteka Publiczna im. Marii Konopnickiej w Suwałkach ul. E. Plater 33A

 

Spotkanie z Krzysztofem Vargą – pisarzem, felietonistą, reportażystą , krytykiem literackim, polonistą, trzykrotnym finalista Nagrody Literackiej Nike, odbędzie się 5 października o godzinie 17.00 w sali im. J. Towarnickiej przy ul. E. Plater 33A. Wstęp wolny.

 

Krzysztof Varga urodził się w 1968 roku w Warszawie. Opublikował powieści , ,,Chłopaki nie płaczą”, ,,Śmiertelność”, ,,Tequila”; książka znalazła się w finale Nagrody Literackiej Nike 2002), ,,Karolina” i ,,Nagrobek z lastryko”. Za tę ostatnią autor otrzymał nagrodę Książka Zimy 2006/2007. ,,Nagrobek z lastryko” był również nominowany do Nagrody Mediów Publicznych „Cogito” i znalazł się w finałowej siódemce Nagrody Literackiej Nike 2008. Krzysztof Varga jest także autorem prozy eseistycznej ,,Bildungsroman” oraz tomu prozy ,,45 pomysłów na powieść”,za który otrzymał nagrodę Fundacji Kultury.

 

Wspólnie z Pawłem Duninem-Wąsowiczem opublikował słownik literatury najnowszej ,,Parnas Bis. Słownik literatury polskiej urodzonej po 1960 roku”,a ponadto z tymże i z Jarosławem Klejnockim antologię wierszy najnowszych ,,Macie swoich poetów”. W 2008 roku opublikował ,,Gulasz z turula”, za który otrzymał nagrodę czytelników Nike 2009. Książka znalazła się ponadto w finale Literackiej Nagrody Europy Środkowej „Angelus” oraz w finale II edycji Nagrody Mediów Publicznych „Cogito”. Książki Krzysztofa Vargi tłumaczone są na węgierski, bułgarski, słowacki, serbski, ukraiński, chorwacki. (źródło: lubimyczytac.pl)

Kalendarium