Wigry spadają na trzecie miejsce w tabeli

Wigry Suwałki - GKS Katowice 1:2

W spotkaniu na szczycie 14. kolejki piłkarskiej II Ligi Wigry Suwałki na własnym stadionie przegrały z GKS Katowice 1:2 i straciły drugą pozycję w ligowej tabeli.

W niedzielne (22.11) popołudnie drugie w tabeli suwalskie Wigry podejmowały trzeci GKS Katowice. Przed spotkaniem obie drużyny w tabeli dzieliły jedynie dwa punkty. Gospodarze mieli więc okazję odskoczyć bezpośredniemu rywalowi w walce o awans na pięć punktów, a goście walczyli o zdobycie drugiej lokaty. Ostatecznie to rywale zdobyli komplet punktów i znaleźli się na miejscu premiowanym awansem.

Jako pierwsi na prowadzenie w tym spotkani wyszli podopieczni Dawida Szulczka. W 19. minucie gry piłka trafiła pod nogi Pawła Gieracha, który bardzo dobrym strzałem w samo „okienko” bramki dał swojej drużynie prowadzenie. Radość gospodarzy nie trwała jednak długo, gdyż już pięć minut później rywale zdołali wyrównać. Nieporozumienie w szeregach gospodarzy wykorzystał Krystian Sanocki, który wyszedł sam na sam z bramkarzem Wigier i pewnie wykończył akcję bramką. Do przerwy na tablicy świetlnej widniał więc remisowy wynik 1:1.

Drugą połowę lepiej rozpoczął zespół Wigier. Najpierw silnie uderzał Denis Gojko, a chwilę później doskonałej okazji nie wykorzystał Paweł Gierach. Z czasem do głosu zaczęli jednak dochodzić goście, którzy po godzinie gry wywalczyli rzut karny. Josip Šoljić nieprzepisowo powstrzymywał we własnym pola karnym Krystiana Sanockiego i sędzia wskazał na jedenasty metr. Do piłki podszedł Marcin Urynowicz, który nie pomylił się i dał gościom prowadzenie. Gospodarze w ostatnich minutach meczu stworzyli jeszcze kilka groźnych akcji, jednak żadna z nich nie przyniosła bramki i spotkanie zakończyło się wygraną gości.

Zwycięstwo pozwoliło katowiczanom wyprzedzić w tabeli Wigry i wskoczyć na drugą lokatę z przewagą jednego punktu nad trzecią obecnie ekipą biało-niebieskich. Liderem pozostaje Górnik Polkowice do którego zespół z Suwałk traci trzy punkty. Kolejna szansa na punkty w sobotę 28. listopada. Wigry zmierzą się w wyjazdowym spotkaniu z rezerwami Lecha Poznań. Początek o godzinie 13.00.