Lider tabeli lepszy od Wigier

Wigry Suwałki - Unia Skierniewice 2:3

Unia Skierniewice, lider tabeli piłkarskiej III Ligi pokonał w sobotę (26.10) na Stadionie Miejskim w Suwałkach zespół Wigier 3:2.

Trzecią porażkę w sezonie 2024/25 zanotowały w sobotę suwalskie Wigry, które przed własną publicznością mierzyły się z jednym z głównych kandydatów do awansu, drużyna Unii Skierniewice. Obecny lider tabeli III Ligi przed meczem miał cztery punkty przewagi nad drużyną prowadzoną przez Pawła Cimochowskiego. Teraz przewaga ta wzrosła do punktów siedmiu.

W pierwszej połowie meczu goście wyszli na prowadzenie po 28 minutach, kiedy to dośrodkowanie wykorzystał strzałem głową Oskar Mielich. Do przerwy było to jedyne trafienie, jakie zobaczyli kibice zgromadzeni na Zarzeczu. Podwyższenie dla gości przyszło w 64 minucie gry, kiedy to strzał zdobywcy pierwszego gola odbił się od zawodnika Wigier, a piłka wpadła do bramki. Biało-niebiescy zdołali zmniejszyć straty, dzięki bramce z rzutu karnego, który wykorzystał w 76. minucie Kacper Głowicki, jednak na siedem minut przed końcem regulaminowego czasu gry padła trzecia bramka dla Unii, a zdobył ją Szymon Sołtysiński. Gospodarze walczyli do końca, czego efektem była bramka zdobyta w 89 minucie przez Macieja Makuszewskiego. Na tym jednak strzelanie tego dnia się zakończyło i to rywale zainkasowali komplet punktów.

Po 14. rozegranych spotkaniach biało-niebiescy mają na koncie 23 punkty i zajmują czwarte miejsce w ligowej tabeli. W następnej serii gier suwalska drużyna zmierzy się na wyjeździe z zajmujące 11. miejsce Lechią Tomaszów Mazowiecki. Początek meczu w niedzielę 3. listopada o godzinie 12:00. Zanim jednak dojdzie do ligowego spotkania, w środku tygodnia Wigry czeka mecz w Pucharze Polski, w którym zmierza się jako gospodarze z Polonią Warszawa. Ten mecz na Stadionie Miejskim w Suwałkach rozpocznie się w środę 30. października o godzinie 18:00.