19-latek uciekał przed policją, ponieważ posiadał zakaz prowadzenia pojazdów

kontrolę prędkości na terenie miejscowości Nowa Wieś

 

Kara do pięciu lat pozbawienia wolności grozi 19-latkowi, który nie zatrzymał się do policyjnej kontroli i próbował uciekać, gdyż posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.


Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach przeprowadzali w środę (08.05) kontrolę prędkości na terenie Nowej Wsi w gminie Suwałki. Kierowca samochodu marki Audi przekroczył dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o 55 kilometrów na godzinę. Kiedy policjanci próbowali zatrzymać go do kontroli, kierowca gwałtownie przyspieszył i zaczął uciekać w kierunku pobliskiego lasu. Policjanci natychmiast ruszyli w pościg. Mężczyzna przez cały czas ignorował sygnały nakazujące zatrzymanie pojazdu. Dojeżdżając do jednej z dróg leśnych porzucił pojazd, a następnie kontynuował ucieczkę pieszo. Mężczyzna został zatrzymany przez dzielnicowych, którzy zaskoczyli go, gdy zbliżał się do zabudowań. 

 

Okazało się, że za kierownicą siedział 19-latek, który posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Kierowca usłyszy zarzut niezatrzymania się do kontroli. Odpowie również za kierowanie pojazdem pomimo orzeczonego zakazu oraz za przekroczenie dopuszczalnej prędkości powyżej 50 kilometrów na godzinę w obszarze zabudowanym. Teraz grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

 

W tym samym miejscu policjanci zatrzymali do kontroli również volkswagena, który jechał 105 kilometrów na godzinę. 27-latka tym samym przekroczyła dopuszczalną prędkość o 55 kilometrów na godzinę w miejscu, gdzie obowiązuje "pięćdziesiątka". Kierująca straciła prawo jazdy. Została także ukarana mandatem w wysokości 1500 złotych, a jej konto zasiliły punkty karne.

1 Komentarzy

Dodaj komentarz