Podziękowania za rozwój i promocję podlaskiej kultury

Marszałek Artur Kosicki wręczył Odznaki Honorowe Województwa Podlaskiego

 

Marszałek Artur Kosicki wręczył Odznaki Honorowe Województwa Podlaskiego za wybitne przyczynienie się do kulturalnego rozwoju i promocji regionu oraz podziękował regionalnym instytucjom kultury za wieloletnią współpracę. 

 

Muzyczne wydarzenie przygotowały samorząd województwa podlaskiego oraz Podlaski Instytut Kultury w podziękowaniu dla dyrektorów regionalnych instytucji kultury oraz ich pracowników. Koncert „WyTwórcy kultury”, którego gwiazdą był zespół LemOn, odbył się w minioną sobotę (02.12) w Operze i Filharmonii Podlaskiej. 

– Jest to wydarzenie, którego celem jest uhonorowanie i podziękowanie wszystkim tym, którzy swoją codzienną pracą przyczyniają się do rozwoju i promocji naszej podlaskiej kultury. Kultury, która z jednej strony jest bardzo bogata i różnorodna, a z drugiej oparta na tradycyjnych wartościach. Szanowni państwo, to wy przyczyniacie się do tego, że tworzą ją mieszkańcy naszego całego regionu – powiedział podczas uroczystości marszałek Artur Kosicki.

Marszałek wręczył Odznaki Honorowe Województwa Podlaskiego osobom i formacji, które wybitnie przyczyniły się do kulturalnego rozwoju i promocji regionu. Otrzymali je: grafik, rysownik, malarz Władysław Pietruk, przedstawiciele męskiego zespołu „Kuranty” z Bielska Podlaskiego – dyrygent Alina Niegierewicz i jego członek Andrzej Niegierewicz oraz Zespół Tańca Ludowego „Przepiórka”. Podczas spotkania uhonorowano także instytucje kultury wyróżnione przez marszałka i PIK m.in. za wieloletnią współpracę. Podziękowania otrzymał również Suwalski Ośrodek Kultury.

 

2 Komentarzy

SuwalakPatriota

04/12/2023

Czemu podlaskiej, a nie Suwalskiej kultury?

Dodaj komentarz