Modernizacja infrastruktury informatycznej w stacji pogotowia ratunkowego w Suwałkach

Ponad 1,4 mln zł na inwestycje w dwóch placówkach medycznych

 

Wojewódzka Stacji Pogotowia Ratunkowego SP ZOZ w Suwałkach otrzymała 310 tys. zł z budżetu województwa na modernizację infrastruktury informatycznej.

 

Ponad 1,4 mln zł na inwestycje w dwóch placówkach medycznych z regionu przeznaczył w czwartek (26.10) zarząd województwa podlaskiego. To modernizacja systemu przeciwpożarowego w białostockiej „Śniadecji” (1,1 mln zł) oraz infrastruktury informatycznej w Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego SP ZOZ w Suwałkach (310 tys. zł).

– To nie są stricte medyczne inwestycje, a jednak niezwykle istotne. Chorzy w szpitalach są w różnym stanie, mają problemy z poruszaniem. Tu system bezpieczeństwa musi działać bez zarzutu, a systemy przeciwpożarowe powinny być jak najnowocześniejsze. Podobnie podchodzimy do bezpieczeństwa danych medycznych – zaznaczył Marek Malinowski, członek zarządu województwa.

Inwestycja w suwalskiej placówce obejmuje wymianę w pomieszczeniu serwerowni wyeksploatowanych i przestarzałych serwerów aplikacyjnych i bazodanowych oraz oprogramowania wraz z systemem operacyjnym. Ponadto zostaną także wykonane wszystkie prace związane z konfiguracją, wdrożeniem i uruchomieniem dostarczonych urządzeń.

 

Koszt realizacji całego przedsięwzięcia to ponad 376 tys. zł, a przyznane dofinansowanie wynosi 310 tysięcy złotych. 

Dodaj komentarz