Duże zainteresowanie Mobilną Strefą Zdrowia w Augustowie

Mieszkańcy Augustowakorzystali z bezpłatnych badań specjalistycznych i konsultacji lekarskich

 

Mieszkańcy Augustowa i turyści licznie odwiedzali w miniony weekend Rynku Zygmunta Augusta, gdzie mogli skorzystać z bezpłatnych badań specjalistycznych i konsultacji lekarskich.

 

Projekt „Zdrowe Życie” z Mobilną Strefą Zdrowia w miniony weekend odwiedził Augustów. Zainteresowanie badaniami, pomiarami oraz konsultacjami było ogromne. Stanowisko Podlaskiego OW NFZ odwiedzały dzieci, dorośli oraz osoby starsze. Zakres wykonywanych badań był naprawdę szeroki: analiza składu ciała, określenie wieku metabolicznego organizmu oraz BMI, badanie spirometrii + konsultacja pulmonologiczna; badanie EKG; USG płuc + konsultacja radiologa; konsultacje dietetyczne; konsultacje dermatologiczne; mammografia i wiele więcej. 

- Ten widok mówi sam za siebie. Mówię tu o tych setkach ludzi, którzy przyszli na badania. My ich tu nie przywieźliśmy. Oni tu przyszli z potrzeby, z własnej woli. I to pokazuje jak takie wydarzenia są ważne dla obywateli. Często brakuje nam czasu aby pójść do lekarza i to niedobrze. Pamiętajmy zdrowie mamy tylko jedno. My dziś poprzez takie działania chcemy zachęcić ludzi do kontrolowania swojego zdrowia, do regularnego badania się. A takie miasteczko zdrowia, jeśli przyda się nawet stu osobom, które mogą się zbadać, skonsultować, skontrolować swoje zdrowie, to wielki sukces - mówił podczas zorganizowanej w Augustowie konferencji prasowej Mieczysław Baszko, poseł Prawa i Sprawiedliwości. 

Mobilna Strefa Zdrowia to element projektu „Zdrowe Życie”, który patronatem objęli Prezydent RP Andrzej Duda oraz Małżonka Prezydenta Agata Kornhauser–Duda. To druga edycja ogólnopolskiego projektu poświęconego profilaktyce zdrowotnej, przygotowanego przy współpracy Ministerstwa Zdrowia, Ministerstwa Aktywów Państwowych, Ministerstwa Edukacji i Nauki, Narodowego Funduszu Zdrowia oraz PZU S.A. Akcja jest efektem rekomendacji ekspertów prezydenckiej Rady ds. Ochrony Zdrowia, podkreślających, że stan zdrowia Polaków po pandemii COVID–19 wymaga pilnej poprawy, a jedną z zasadniczych potrzeb na dzisiaj jest rozpowszechnienie profilaktyki zdrowia.

 

Dodaj komentarz