Zobacz spektakl Nature to the rescue - greentheatre [wideo]

projekt Erasmus+ pt.: „Przyrodzie na ratunek – zielony teatr”.

 

Młodzież ze Szkoły Podstawowej w Słobódce wraz z uczniami z Litwy przygotowali spektakl "Nature to the rescue - greentheatre" w ramach projektu Erasmus+ pt.: „Przyrodzie na ratunek – zielony teatr”.

 

Wykorzystując zainteresowania, talenty, np. malarskie i artystyczne, a także piękno otaczającego nas Murzasichle, 40-osobowa grupa młodzieży z Polski i Litwy, która bierze udział w projekcie Erasmus+ pt.: „Przyrodzie na ratunek – zielony teatr”, przez kilka dni przygotowywała się do stworzenia spektaklu o tematyce ekologicznej. Wszystko po to, by dotrzeć do grona znajomych na terenie kraju, Europy i świata, promując zachowania proekologiczne. W swoim przedstawieniu poruszyli cztery tematy: zanieczyszczenie środowiska, śmieci, recykling i sadzenie drzew. Przez kilka dni młodzież pracowała nad scenografią, w grupach przygotowywała scenariusze, niezbędne rekwizyty i oczywiście trwały próby.

 

Spektakl ekologiczny w języku angielskim po raz pierwszy obejrzeli uczniowie klas 7 i 8 Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Murzasichlu. Przedstawienie zostało odebrane bardzo ciepło, tuż po trwały dyskusje na jego temat, a także zmian klimatycznych i tego, co można zrobić. by uratować naszą Matkę Ziemię przed zagładą. Na koniec każda z grup: miejscowa z Murzasichle, litewska oraz polska zaśpiewały piosenki, nie za brakło lokalnych tańców i poczęstunku regionalnych litewskich przysmaków. Na zakończenie spotkania wszyscy wspólnie zatańczyli belgijkę.

 

Liderzy projektu: Aneta Staskielunas, Paula Bobrowska i Szymon Śliwiński.

 

Dodaj komentarz