Uczniowie klas ósmych przystąpili do egzaminu

Uczniowie klas VIII szkół podstawowych rozpoczęli egzamin

 

Uczniowie klas VIII szkół podstawowych rozpoczęli we wtorek (23.05) swój pierwszy ważny egzamin. Pierwszego dnia egzaminu ósmoklasisty młodzież mierzy się z językiem polskim. 

 

Uczniowie ostatniej klasy szkoły podstawowej rozpoczęli dziś egzaminy, które decydują o ukończeniu szkoły podstawowej oraz rekrutacji do szkół średnich. Egzamin ósmoklasisty jest egzaminem obowiązkowym, co oznacza, że każdy uczeń musi do niego przystąpić, aby ukończyć szkołę. Nie jest określony minimalny wynik, jaki uczeń powinien uzyskać, dlatego egzaminu ósmoklasisty nie można nie zdać. Egzamin  przeprowadzany w formie pisemnej z trzech przedmiotów obowiązkowych, tj.: języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego: angielskiego, francuskiego, hiszpańskiego, niemieckiego, rosyjskiego lub włoskiego. Uczeń może wybrać tylko ten język, którego uczy się w szkole w ramach obowiązkowych zajęć edukacyjnych.

 

Jutro (24.05) na uczniów czeka matematyka, a w czwartek (25.05) język obcy. Ósmoklasiści poznają swoje wyniki 3 lipca, natomiast 6 lipca każdy uczeń otrzyma zaświadczenie o szczegółowych ‎wynikach egzaminu. 

 

Foto: Szkoła Podstawowa nr 6 

Dodaj komentarz