Letnie półkolonie we wszystkich suwalskich szkołach

W zdrowym ciele zdrowy duch! – półkolonie letnie

 

Podczas tegorocznych wakacji od 24 czerwca do 31 sierpnia we wszystkich szkołach podstawowych, dla których organem prowadzącym jest Miasto Suwałki, zostaną zorganizowane półkolonie letnie dla uczniów klas I-III.

 

Jak informuje Urząd Miasta w Suwałkach, podczas nadchodzących wakacji w każdej szkole zorganizowane zostaną minimum dwa pięciodniowe turnusy półkolonii w godz. 7.30-15.30. Półkolonie będą skierowane do dzieci z poszczególnych szkół, które uczęszczają do świetlicy szkolnej. Wyżywienie, tj. śniadanie, drugie śniadanie i obiad, zapewnią stołówki szkolne (opłatę za wyżywienie dziecka podczas półkolonii ponoszą rodzice).

 

Podczas półkolonii dzieci będą uczestniczyły w różnych zajęciach, w tym również z profilaktyki uzależnień. Dzieci będą uczestniczyły, m.in. w zajęciach tanecznych, sportowych, kulinarnych, zajęciach o żywieniu, plastycznych, krajoznawczych, zajęciach z psychologiem. Na boiskach szkolnych i placach zabaw będą prowadzone zajęcia na świeżym powietrzu. Dzieci będą miały również zorganizowane m.in. wyjścia do kina, Strefy Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności (SOWA), kręgielni, parku trampolin, suwalskich muzeów, nad Zalew Arkadia, wyjazdy do Wigierskiego Parku Narodowego.

Dodaj komentarz