Czas na dalszą rozbudowę Szkoły Podstawowej nr 4

Rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 4 w Suwałkach – II etap

 

Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk podpisał w czwartek (04.05) umowy z wykonawcami na rozbudowę Szkoły Podstawowej nr 4. 

 

Wykonana przed trzema laty rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 4 w Suwałkach wciąż nie spełnia zapotrzebowania na miejsce w tej placówce. Duża liczba nowo budowanych osiedli w południowej części miasta powoduje, że mieszka tam coraz więcej dzieci. Dlatego też władze miasta od dłuższego czasu pracowały nad koncepcją rozbudowy tej placówki. W końcu nadszedł moment podpisania umów z wykonawcami, co miało miejsce właśnie dziś w suwalskim Ratuszu. Inwestycja została podzielona na dwa zadania:

 

  1. Zadanie „Rozbudowa budynków szkoły z budową nowej sali gimnastycznej oraz zagospodarowaniem terenu”, które zrealizuje firma REM-BUD Sp. z o.o., wartość kontraktu 25 139 878,45 zł brutto. Termin zakończenia 10.08.2024 r.
  2. Zadanie „Rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 4 w Suwałkach – II etap, przebudowa bloku żywieniowego”, które zrealizuje firma BMP MACIEJ PONIKWICKI, wartość kontraktu 1 567 128,79 zł brutto. Termin zakończenia 01.09.2023 r.

 

Całkowity koszt inwestycji to 26 707 007,24 zł, z czego wysokość dofinansowania Inwestycji z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych wynosi 21 250 000,00 zł, a udział własny miasta wynosi 5 457 007,24 zł.

- Tą inwestycją odpowiadamy na zapotrzebowanie na miejsca dla uczniów w południowej części naszego miasta. Rozwój budownictwa i wzrost liczby mieszkańców w tej części Suwałk spowodował, że wykonana trzy lata temu rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 4 nie spełnia tego zapotrzebowania. Chcemy również zadbać o poprawę warunków do prowadzenia zajęć sportowych oraz przygotowywania i wydawania posiłków dla uczniów - poinformował Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk.

 

1 Komentarzy

Anonymous

04/05/2023

co 4 lata temu pisali internauci o rozbudowie SP Nr.4.   Już wtedy było oczywiste, że poprzednia rozbudowa była bez sensu. Zamiast zbudować nową, porządną szkołę, dobudowano parę kurników.  Ale czego można się spodziewać od takiego prezydenta. Myślenie nie jest jego mocną stroną.

Dodaj komentarz