Nielegalne wesele odbyło się w Suwałkach

Wesele zostało nielegalnie zorganizowane w minioną sobotę (17.04) w Suwałkach

Najprawdopodobniej przed sądem będą musieli tłumaczyć się uczestnicy wesela, które zostało nielegalnie zorganizowane w minioną sobotę (17.04) w Suwałkach. 

 

W związku z obowiązującymi obostrzeniami spowodowanymi pandemią koronawirusa nie można obecnie urządzać przyjęć weselnych w całym kraju. Do zakazu nie dostosowała się jednak para z Suwałk, która zorganizowała w minioną sobotę wesele na około 40 osób w jednym z lokali na północy miasta. Państwo młodzi mieli jednak pecha, gdyż w tym czasie pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej prowadzili kontrolę i odkryli zajście. 

 

- Wszystkie osoby zostały poproszone o opuszczenie wesela. Nie mam informacji, aby ktokolwiek się nie dostosował lub buntował. Materiały w tej sprawie zostały przekazane do prokuratury - przekazała Eliza Sawko, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach.

 

Trwają czynności sprawdzające, czy doszło do naruszenia artykułu 165. Kodeksu Karnego. Zgodnie z nim, kto sprowadza niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia wielu osób albo dla mienia w wielkich rozmiarach powodując zagrożenie epidemiologiczne (...) podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8. 

10 Komentarzy

Taaa.... jedzie mi tu czołg?

A na marginesie tak, jak się odbyło jak się nie odbyło...wesele. 

I jeszcze jedno. Wczoraj chodziłem bez maski. 

Paweł

19/04/2021

Co za ludzie. Nie przetłumaczysz takim ludziom że nie wolno organizować wesel. Nie jestem wrogiem tych ludzi ale widać brak myślenia. 

Wszelkie działania nierządu są niezgodne z konstytucją. Wszelkie ograniczenia działalności gospodarczej, po stan epidemii. Z jednej strony szkoda policjantów, ślubowali chronić konstytucję a codziennie gnębią społeczeństwo. Poniżej jeden z wielu codziennie łamanych artykułów.

 Konstytucja RP Art. 228.

  1. sytuacjach szczególnych zagrożeń, jeżeli zwykłe środki konstytucyjne są niewystarczające, może zostać wprowadzony odpowiedni stan nadzwyczajny: stan wojenny, stan wyjątkowy lub stan klęski żywiołowej.
  2. Stan nadzwyczajny może być wprowadzony tylko na podstawie ustawy, w drodze rozporządzenia, które podlega dodatkowemu podaniu do publicznej wiadomości.
  3. Zasady działania organów władzy publicznej oraz zakres, w jakim mogą zostać ograniczone wolności i prawa człowieka i obywatela w czasie poszczególnych stanów nadzwyczajnych, określa ustawa.
  4. Ustawa może określić podstawy, zakres i tryb wyrównywania strat majątkowych wynikających z ograniczenia w czasie stanu nadzwyczajnego wolności i praw człowieka i obywatela.
  5. Działania podjęte w wyniku wprowadzenia stanu nadzwyczajnego muszą odpowiadać stopniowi zagrożenia i powinny zmierzać do jak najszybszego przywrócenia normalnego funkcjonowania państwa

Wiktor

20/04/2021

Organizacja wesel to dobry biznes, nie wystawia się paragonu ani faktury, nie płaci padatku do skarbówki.

Jest zakaz to zakaz, wszyscy powinni przestrzegać nawet sala W****l czy inna na wioskach.

Powinni wziąść za te niepłacenie podatków bo inni płacą a drudzi oszukują i uważają siebie za świętych. 

ludzie obudżcie się

20/04/2021

Serdeczne życzenia MŁODEJ PARZE : miłości i szczęścia .Wstyd mi za kapo,które donosi,to nie polacy to bydło. Wszystkie obostrzenia są bezprawne-jak wyżej.Robią z nas niewolników,a CIEMNY LUD wszystko kupi.MLODZI  z sercem jestem z WAMI.Nawet ślub WAM popsuto. LUUUUUUUUUUUUUUUUUUDZIEEEEEEEEEEEEEEEEE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! gdzie wy chcecie żyć?

To że coś jest bezprawne to wcale nie znaczy ze nie działa.

Większość ludzi to rozumie a ciemniaki dalej swoje.

Przez łamiących zasady jest więcej pozamykane, więcej ludzi w szpitalach i więcej śmierci.

 

CZŁOWIEK

20/04/2021

sanepid AKURAT był w pobliżu...z******e z d**y było i tyle w temacie

Dodaj komentarz