Letnie nasadzenia roślin w Suwałkach

Kilkadziesiąt tysięcy kwiatów przyozdobi Suwałki latem

 

Kilkadziesiąt tysięcy kwiatów przyozdobi Suwałki latem. W tunelach foliowych znajdujących się przy ul. Sejneńskiej nad prawidłowym rozwojem roślin czuwają pracownicy Działu Zieleni Miejskiej Zarządu Dróg i Zieleni.

 

Po wiosennych nasadzeniach, pracownicy Zarządu Dróg i Zieleni w Suwałkach zabrali się za przygotowanie oraz rozlokowywanie kilkudziesięciu tysięcy kwiatów, które latem przyozdobią miasto. Wśród nich są m.in. begonie, pelargonie, kocanki czy wilce, a więc takie gatunki, które gwarantują długie funkcjonowanie w trudnych miejskich warunkach. W tunelach foliowych znajdujących się przy ul. Sejneńskiej nad prawidłowym rozwojem roślin czuwają pracownicy Działu Zieleni Miejskiej Zarządu Dróg i Zieleni w Suwałkach. Wszystko po to, by podczas okresu sadzenia były w pełni ukształtowane i dawały gwarancję przetrwania w trudnych miejskich warunkach.

 

W sumie do końca czerwca zaplanowane jest nasadzenie około 20 000 sztuk kwiatów, które będą zdobiły Suwałki do października. Kwiaty tradycyjnie już trafią do ampli, gazonów i konstrukcji kwiatowych m.in. przy ul. Noniewicza, ul. gen. K. Pułaskiego oraz na Placu Europejskim. W sumie w różnych częściach naszego miasta rozlokowane są 23 konstrukcje kwiatowe i 48 ampli. Udekorowane kolorowymi kwiatami zostaną także rabaty m.in. w parku Konstytucji 3-go Maja zostanie posadzonych ok. 6 000 kwiatów, będzie to m.in. begonia stale kwitnące, kanna oraz irezyna. Natomiast na Pl. Marii Konopnickiej pojawi się ok. 2 000 sadzonek.

 

Foto: ZDiZ

1 Komentarzy

Dodaj komentarz