Domki dla jeży pojawią się w Suwałkach

Na terenie Suwałk zostanie ustawionych 40 domków dla jeży

 

Na terenie Suwałk zostanie ustawionych 40 domków dla jeży - to jeden ze zwycięskich projektów w ramach Suwalskiego Budżetu Obywatelskiego na 2023 rok. 

 

Pracownicy Zarządu Dróg i Zieleni realizują projekt pod nazwą „Domki dla jeży w Suwałkach”. Wykonanie domków ma na celu polepszenie warunków bytowych jeży żyjących na terenie Suwałk. Jeże, aby przetrwać zimę, potrzebują schronienia. Domek powinien być solidny, zabezpieczony przed śniegiem, mrozem i zwierzętami jak kuna, dzikie koty, psy.

 

Jeże są bardzo pożytecznymi zwierzętami zmniejszają ilość szkodników w otoczeniu człowieka żywiąc się małymi gryzoniami oraz owadami. Dlatego też na terenie miasta zostanie ustawionych 40 domków dla jeży. Domki pojawią się w różnych lokalizacjach na terenie całego miasta: w parkach, na skwerach, na bulwarach nadrzecznych, będą ustawiane w miejscach spokojnych, osłoniętych od wiatru, pod krzewami lub innymi naturalnymi osłonami.

 

Pamiętajmy - jeżeli w domku zagości jeż, nie wolno tam zaglądać, aby go nie spłoszyć. Jeże są pod ochroną, nie wolno brać ich na ręce, ani tym bardziej do domu.
 

Dodaj komentarz