60 osób skorzystało z usługi „Door to door” w Suwałkach

Skorzystaj z usługi „Door to door”

Od 1 czerwca w Suwałkach działa usługa pod nazwą „Door to door” dzięki której niepełnosprawni mieszkańcy Suwałk mogą korzystać z możliwości transportu.

 

Z tej formy pomocy skorzystało 60 osób, a w sumie wykonano 1193 kursy i przejechano 2899km. Zapraszamy Suwalczan do zainteresowania się tą formą pomocy.


- Statystyki po 3 miesiącach wskazują, że to usługa potrzebna w Suwałkach. Niepełnosprawni mieszkańcy Suwałk głównie korzystają z „Door to door w celu aktywizacji zawodowej lub społecznej. Można cały czas zgłaszać się do Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w celu zamówienia usługi – informuje Roman Rynkowski, zastępca Prezydenta Suwałk.

Zadanie realizuje Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Suwałkach, który  złożył wniosek do PFRON i dzięki temu pozyskał kwotę 722.150,02 zł. Pieniądze zostały przeznaczone na zakup samochodu dostosowanego do przewozu osób nieoprawnych, kupno schodołazu i wózka inwalidzkiego. Dofinansowanie obejmuje również koszty osobowe związane z zatrudnieniem ludzi do obsługi zadania.
 

Zapotrzebowanie na przewóz można zgłaszać:

  • telefoniczne pod nr tel. 87 562-89-70, 87 565-28-94,
  • elektronicznie na adres e-mail: biuro@mopr.suwalki.pl
  • osobiście: Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Suwałkach, ul. Filipowska 20, 16-400 Suwałki

 

2 Komentarzy

Usługa jak najbardziej potrzebna ale... jak pisał Mikołaj Rej, ojciec polskiej literatury,

" A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają"

Za dużo obcych słów i zwrotów; gdzie można użyć własnego, polskiego języka.

Dodaj komentarz