Ponad 1600 zgłoszeń do Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa

Funkcjonowanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa na terenie powiatu augustowskiego

Augustowscy funkcjonariusze podsumowali funkcjonowanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa na terenie powiatu augustowskiego i sprawdzili, o jakich zagrożeniach najczęściej, w minionym roku, informowali internauci.

 

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Augustowie, podsumowali  funkcjonowanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, na terenie powiatu augustowskiego w 2020 roku. Przez ostatnich 12 miesięcy, mieszkańcy powiatu korzystali z tego narzędzia ponad 1600 razy. Mundurowi potwierdzili 1372  sygnałów zgłoszonych przez internautów, z czego 1328 zagrożeń zostało wyeliminowanych, a 32 przekazano innym instytucjom. Najliczniejszą grupę zgłoszeń stanowiły zagrożenia związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym, między innymi przekraczania dozwolonej prędkości 522 oraz nieprawidłowego parkowania 251 i nielegalnych rajdów 145. Kolejna grupa zgłoszeń dotyczyła spożywania alkoholu w miejscach publicznych 209, aktów wandalizmu 119, a także  grupowania się małoletnich zagrożonych demoralizacją 116, a także dzikich wysypisk śmieci 52.

 

Każde zgłoszenie naniesione na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa jest szczegółowo weryfikowane przez policjantów. Tak było również w przypadku zgłoszeń dotyczących dzikich wysypisk śmieci. Dzielnicowi potwierdzali sygnały wskazane przez mieszkańców na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa i eliminowali zagrożenia ze swoich rejonów służbowych.

 

Korzystanie z Mapy jest bardzo proste. Zagrożenie można nanieść z dowolnego urządzenia posiadającego dostęp do Internetu. Pamiętajmy jednak, że w przypadku zagrożenia życia i zdrowia lub potrzeby pilnej interwencji Policji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastępuje numeru alarmowego. W takim przypadku należy korzystać z numerów alarmowych 112.

Dodaj komentarz