Noc Świętojańska w Turtulu

W programie występy muzyczne zespołów: Szuwarki, Niezapominajki, SZALEJOwianki

 

Suwalski Park Krajobrazowy, Samorząd Województwa Podlaskiego i Gmina Jeleniewo zapraszają na Noc Świętojańską w Turtulu, która odbędzie się w piątek 21. czerwca 2024 roku o godzinie 18:30.

 

W programie występy muzyczne zespołów: Szuwarki, Niezapominajki, SZALEJOwianki, Formacja Byle Dalej oraz Kapela z Czarnej Buchty – Anna Szafranowska. Na zakończenie wieczoru odbędzie się pokaz tańca z ogniem w wykonaniu grupy Teatr Ognia „FLASH ZONE”. W trakcie imprezy czekają dodatkowe atrakcje:

 

  • występ grupy rekonstrukcyjnej Pera Sudinoi – Synowie Jaćwieży
  • występ zespołu artystycznego z Domu Kultury Litewskiej w Puńsku – JOTVA
  • konkurs na wianek
  • poszukiwanie kwiatu paproci
  • stoiska z produktami regionalnymi.  

 

Jednym z elementów obchodów Nocy Świętojańskiej będzie Świętojańska Wędrówka – wycieczka terenowa z przewodnikami, ukazująca bogactwo przyrodnicze i krajobrazowe Parku na trasie „Doliną Czarnej Hańczy” (3,5 km). Szczegóły zapisów na plakacie.

 

Informacja o organizowanym wydarzeniu jest częścią kampanii edukacyjnej projektu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego „O przyrodzie dla każdego – mozaikowe działania edukacyjne w województwie podlaskim” dofinansowanego przez WFOŚiGW w Białymstoku.  Współfinansowanie: NFOŚiGW, UMWP, Miasto Suwałki i Gmina Jeleniewo.

 

Dodaj komentarz