Niespokojny weekend na polsko-białoruskiej granicy

kolejne siłowe próby sforsowania polsko – białoruskiej granicy

W miniony weekend doszło do kilku siłowych prób sforsowania polsko – białoruskiej granicy. W niedzielę (21.11) wieczorem grupa około 150 osób rozpoczęła szturm na granicę.

 

Wczoraj wieczorem na odcinku ochranianym przez Placówkę SG w Dubiczach Cerkiewnych  grupa około 150 osób rozpoczęła szturm na naszą granicę. Agresywni cudzoziemcy rzucali kamieniami w stronę polskich służb, niszczyli zabezpieczenia graniczne. Białoruscy żołnierze świecili latarkami i laserami koloru zielonego. Następnie na ogrodzenie  rzucono specjalnie skonstruowaną platformę ze zbitych desek, po której kilkudziesięciu cudzoziemców dokonało nielegalnego przekroczenia granicy. Wszystkie osoby zostały zatrzymane i doprowadzone do linii granicy państwa.

 

Do podobnych zdarzeń podczas minionego weekendu doszło kilka razy na terenie służbowej odpowiedzialności Placówek SG w Mielniku, Czeremsze i Dubiczach Cerkiewnych. Od początku listopada br. Straż Graniczna odnotowała około 7 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski.

 

Źródło: POSG

Dodaj komentarz