Trzy srebra młodych kolarzy w Supraślu

Trzy srebrne medale zdobyli młodzi kolarze z Suwalskiej Szkółki

Trzy srebrne medale zdobyli młodzi kolarze z Suwalskiej Szkółki Kolarskiej podczas Otwartych Mistrzostw Województwa Podlaskiego w jeździe indywidualnej na czas.

W miniony czwartek 8. czerwca w Supraślu odbyły się Otwarte Mistrzostwa Województwa Podlaskiego – Jazda indywidualna na czas. Do rywalizacji na sześciu dystansach (2 km, 3 km ,5 km, 10 km oraz 16 km) przystąpiły wszystkie czołowe kluby kolarskie z całego województwa, a także zawodnicy z Ełku, Mrągowa i Warszawy. Najliczniej obsadzone były najmłodsze kategorie wiekowe, w których swych przedstawicieli wystawiła Suwalska Szkółka Kolarska. Był to bardzo udany debiut zawodniczek i zawodników z Suwałk na wyścigu szosowym. Troje z nich wróciło z Supraśla ze srebrnymi medalami. Wyniki:

• Aleksander Bryliński – 2 miejsce w kategorii Chłopcy 9-10 lat.
  • Olek pojechał znakomicie. Dopiero po raz trzeci w życiu siedział na rowerze szosowym. Nie przeszkodziło mu to pokonać dystans 2 km w czasie 4:11,33 i wywalczyć pierwsze podium.
  • Julia Popławska – 2 miejsce w kategorii Dziewczynki 11-14 lat.
  • Julia wystartowała na rowerze górskim, którym jest o wiele trudniej jechać na czas po asfalcie. Ukończyła dystans 3 km w czasie 8:02,76.
  • Hubert Pomian – 2 miejsce w kategorii Chłopcy 11-14 lat. To był debiut Huberta na zawodach kolarskich. Pojechał do Supraśla zbierać doświadczenia, a wrócił z tytułem Wicemistrza Województwa Podlaskiego. Pokonanie dystansu 3 km zajęło mu 5:38,58