Suwalczanie z "Huzara" na Mistrzostwach Polski w Taekwondo i HUZAR CUP

Mistrzostwach Polski w Taekwondo

W sobotę (11.06), w Białymstoku odbyły się XIV Techniczne Mistrzostwa Polski w Taekwondo Olimpijskim i HUZAR CUP.

W białostockiej hali sportowej zawodnicy z UKS HUZAR SUWAŁKI zdobyli 9 medali oraz 2 nagrody w klasyfikacji drużynowej. W zawodach wzięła liczna, ok 30-to osobowa grupa suwalczan.

Niesamowity wynik osiągnął  Kamil Kochański. Został on pierwszym w w historii Suwałk złotym medalistą Technicznych Mistrzostw Polski w Taekwondo Olimpijskim Osób Niepełnosprawnych w kategorii P20 do 25 lat. Pomimo, iż trenuje dopiero od września ubiegłego roku a już pokonał konkurentów znacznie bardziej doświadczonych i utytułowanych. Być może zawodnik dostanie szansę na starty w zawodach jeszcze wyższej rangi i to nie tylko w Polsce.

Do Suwałk nasi zawodnicy wracają także, jako mistrzowie polski w kategoriach par mieszanych (synchronów) oraz zespołów męskich. Na uwagę zasługuje również fakt, że w kategorii młodzik, Maja Murawka pokonała 10 konkurentek w półfinałach a w finale zdobyła brąz.

Bartosz Sowula/Patrycja Perner, pary mieszane - 1 miejsce

Maja Murawka/Katarzyna Chrostowska/Maja Matyszczyk (debiut), zespoły kobiet do 14 lat - 2 miejsce

Bartosz Sowula/ Adam Chamiuk/ Kamil Safinowski, zespoły męskie 15+ - 1 miejsce

Kamil Kochański (debiut), TMP Osób Niepełnosprawnych P20 do 25lat - 1 miejsce

Klasyfikacja drużynowa dla klubu UKS TKD Huzar Suwałki - 3 miejsce

Przy okazji Mistrzostw Polski rozegrany został także turniej towarzyszący HUZAR CUP, w którym zawodnicy UKS Taekwondo Huzar zdobyli kolejne laury. Są to talenty, które mocno rokują na udział w Pucharach Polski I Mistrzostwach Polski. Poniżej prezentujemy wyniki:

Pawlik Kuba (stopień 10-9 Kup), kategoria chłopcy do 7 lat - 2 miejsce

Chrostowska Katarzyna (6-5 KUP) , kobiety 12-14 lat - 1 miejsce

Adamska Maja (8-7 Kup), dziewczynki 10-11 lat - 4 miejsce

Wysocka Zofia (10-9 Kup), dziewczynki 10-11 lat - tuż za podium

Szpunar Wiktoria (10-9 Kup), dziewczynki 10-11 lat - tuż za podium

Siłkowski Maciej (8-7 Kup), chłopcy 10-11 lat - 1 miejsce

Król Hanna (10-9 Kup), kobiety 12-14 lat - 4 miejsce

Tiszler Klaudia (10-9 Kup), kobiety 12-14 lat - 3 miejsce