Rozpoczęła się Suwalska Rywalizacja Rowerowa

nowa rowerowa propozycja suwalskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji

Suwalska Rywalizacja Rowerowa to nowa propozycja suwalskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, mająca na celu zmobilizowanie mieszkańców Suwałk do propagowania aktywnego wypoczynku.

 

W poniedziałek (31.05) podczas konferencji prasowej z udziałem Czesława Renkiewicza Prezydenta Miasta Suwałk oraz Waldemara Borysewicza, Dyrektora suwalskiego OSiR’u oprócz informacji o systemie roweru miejskiego SUWER przedstawiono nowy rowerowy projekt. Suwalska Rywalizacja Rowerowa, bo o niej mowa, ma zachęcić mieszkańców naszego miasta do aktywności fizycznej. Biorąc pod uwagę minione miesiące, które upłynęły pod znakiem licznych ograniczeń, będzie to nie tylko odskocznia od pandemicznej rzeczywistości, ale przede wszystkim znakomity sposób powrotu do formy. Oprócz dobrej kondycji będzie można wygrać atrakcyjne nagrody. Szanse mają wszyscy, ponieważ rywalizacja, która rozpocznie się już jutro, podzielona jest na kategorie, a cała rowerowa zabawa zakończy się w drugiej połowie września.

 

Celem Suwalskiej Rywalizacji Rowerowej jest przede wszystkim promocja jazdy na rowerze jako alternatywnego środka transportu oraz wdrażanie idei smart city w miastach  Rywalizacja potrwa od 01.06- 30.06 przez mobilną aplikację „Aktywne Miasta”. W tym czasie mieszkańcy będą mogli ,,kręcić” kilometry, które przybliża Suwałki do zwycięstwa. Suwalska Rywalizacja Rowerowa połączona jest z walką o Puchar Rowerowej Stolicy Polski trwający od 01.06- 18.09.

 

Jak wziąć udział w Suwalskiej Rywalizacji Rowerowej?

  1. W telefonie wyszukujemy Sklep Play / App Store
  2. Pobieramy bezpłatną aplikację „Aktywne Miasta”
  3. Wybieramy Suwałki
  • dołączamy do Rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski
  • dołączamy do Suwalskiej Rywalizacji Rowerowej
  • wybieramy grupę, z którą będziemy wspólnie zbierali punkty

Wsiadamy na rower i jedziemy, bo liczy się każdy kilometr. Pamiętajcie, aby zawsze mieć włączoną aplikację. UWAGA! W obu rywalizacjach należy dołączyć do tej samej grupy.

 

Najbardziej aktywni suwalczanie zostaną nagrodzeni za miejsca I-III w poszczególnych kategoriach wiekowych. W kwalifikacji grup nagrodzone zostaną te, które wspólnie wykręcą najwięcej kilometrów. Podsumowanie Suwalskiej Rywalizacji Rowerowej odbędzie się 19.09 podczas obchodów Europejskiego Dnia bez Samochodu w Parku Konstytucji 3 Maja.

 

Więcej szczegółów dotyczących Suwalskiej Rywalizacji Rowerowej i Pucharu Rowerowej Stolicy Polski na stronie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach. 

Dodaj komentarz